Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoseł Skutecki pod lupą służb? Minister nie udziela odpowiedzi

Poseł Skutecki pod lupą służb? Minister nie udziela odpowiedzi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 grudzień 2018 00:45

Bydgoski poseł Paweł Skutecki z klubu Kukiz15 duży rozgłos zyskał za sprawą swoich bliskowschodnich wojaży gdzie spotkał się m.in. z przedstawicielami Hezbollahu, a ostatnio syryjskim przywódcą Baszarem Al-Asadem, któremu zarzuca się zbrodnie wojenne. Nieoficjalnie mówi się, iż parlamentarzysta znajduje się pod lupą polskich służb specjalnych. A oficjalnie?

Zainteresowana działalnością na Bliskim Wschodzie posła Pawła Skuteckiego oraz jego współpracowników ma być przede wszystkim Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Poseł Paweł Skutecki w związku z publikacjami medialnymi na temat zainteresowania jego osobą przez ABW, również na Portalu Kujawskim, zwrócił się z zapytaniem do premiera - Czy kontrola moich poczynań jako posła na Sejm RP, o których informowały media w marcu br., została faktycznie zarządzona?

 

Odpowiedzi udzielił mu minister, koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński, który stwierdza - Z uwagi na ograniczenia prawne Minister Koordynator nie zajmuje stanowiska wobec pytań dotyczących szczegółów podejmowanych, bądź nie, działań służb specjalnych.

 

Odpowiedź dość lakoniczna, z której kompletnie nic nie wynika.

 

Bliższej kontroli aktywności posła Skuteckiego poza granicami kraju oczekuje przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych poseł Marek Opioła z PiS, który zwrócił się do ABW z wnioskiem o udostępnienie mu informacji na temat aktywności bydgoskiego parlamentarzy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Wiadomości z regionu

Śledź nas