Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWyjątkowa Wigilia na której co roku ubywa gości

Wyjątkowa Wigilia na której co roku ubywa gości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 grudzień 2018 22:12

We wtorek po raz kolejny kibice Zawiszy zorganizowali spotkanie świąteczne dla byłych żołnierzy Armii Krajowej. Pierwszy raz w Wigilii nie wziął udział wieloletni lider środowiska byłych AK-owców mjr. Alojzy Gładykowski, którego w sierpniu odprowadziliśmy na wieczną wartę. Wigilia jest tym momentem, w którym kombatanci mają okazję spotkać się ze sobą.

Spotkanie świąteczne rozpoczęło się od odegrania Hymnu Polskiego Państwa Podziemnego, po czym wszyscy przełamali się opłatkiem. Wspominano tych co odeszli, w tym wspomnianego mjr. Gładykowskiego.

 

- Pochodzę z pokolenia, młodszego od AK-owców, ale jeszcze miałem tą przyjemność, ten zaszczyt znać Żołnierzy Wyklętych, ponieważ byłem w opozycji. I wiem, że byli tacy żołnierze, którzy przez całe swoje życie walczyli – mówił obecny na spotkaniu ks. mjr. Andrzej Migała - Służba ojczyźnie jest kapłaństwem, a dlatego, że ona wymaga ofiary. Ciężko jest walczyć, bo trzeba poświecić to co jest często dla człowieka najważniejsze, a niekiedy też swoje życie – podkreślał.

 

 

 

Zachęcał on do modlitwy też za tych, którzy polegli w walce o wolną Polskę, którzy zostali zapomniani.

 

W czasie Wigilii nie mogło zabraknąć kolęd, pojawiły się również pieśni patriotyczne.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu