Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRada Miasta dokapitalizowała lotnisko

Rada Miasta dokapitalizowała lotnisko

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 27 grudzień 2018 07:57
Rada Miasta dokapitalizowała lotnisko Fot: Bartosz Bieliński

W ubiegłym tygodniu z bydgoskiego lotniska wystartowała 400 tysięczna pasażerka w tym roku. Osiągnąć ten pułap udało się pierwszy raz w historii Portu Lotniczego Bydgoszcz. Nadal lotnisko przynosi jednak straty, zbilansowanie powinno się pojawić dopiero przy progu 500 tys. pasażerów.

Rok nie dobiegł jeszcze końca, stąd też ciężko na dzisiaj oszacować jaki będzie ostateczny wynik finansowy Portu Lotniczego Bydgoszczy. Wiadomo jedynie tyle, że będzie nadal on ujemny. W 2017 roku strata wyniosła prawie 9,9 mln zł.

 

Zgodnie z ustaleniami straty pokrywa Samorząd Województwa oraz Miasto Bydgoszcz proporcjonalnie do wartości swoich udziałów. W ubiegłą środę Rada Miasta Bydgoszczy dokonała korektę budżetu na rok bieżącym, w której przewidziano kwotę 1,122 mln zł na dokapitalizowanie lotniska. Jest to kwota podobna do dokapitalizowania za rok 2017.

 

Samorząd Województwa chcąc zachować swoją proporcję udziałów, będzie musiał dokapitalizować PLB kwotą ok. 3,5 mln zł.

 

Dokładne wyniki finasnowe bydgoskiego lotniska za rok 2018 powinniśmy poznać w połowie przyszłego roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas