Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRada Miasta dokapitalizowała lotnisko

Rada Miasta dokapitalizowała lotnisko

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 27 grudzień 2018 07:57
Rada Miasta dokapitalizowała lotnisko Fot: Bartosz Bieliński

W ubiegłym tygodniu z bydgoskiego lotniska wystartowała 400 tysięczna pasażerka w tym roku. Osiągnąć ten pułap udało się pierwszy raz w historii Portu Lotniczego Bydgoszcz. Nadal lotnisko przynosi jednak straty, zbilansowanie powinno się pojawić dopiero przy progu 500 tys. pasażerów.

Rok nie dobiegł jeszcze końca, stąd też ciężko na dzisiaj oszacować jaki będzie ostateczny wynik finansowy Portu Lotniczego Bydgoszczy. Wiadomo jedynie tyle, że będzie nadal on ujemny. W 2017 roku strata wyniosła prawie 9,9 mln zł.

 

Zgodnie z ustaleniami straty pokrywa Samorząd Województwa oraz Miasto Bydgoszcz proporcjonalnie do wartości swoich udziałów. W ubiegłą środę Rada Miasta Bydgoszczy dokonała korektę budżetu na rok bieżącym, w której przewidziano kwotę 1,122 mln zł na dokapitalizowanie lotniska. Jest to kwota podobna do dokapitalizowania za rok 2017.

 

Samorząd Województwa chcąc zachować swoją proporcję udziałów, będzie musiał dokapitalizować PLB kwotą ok. 3,5 mln zł.

 

Dokładne wyniki finasnowe bydgoskiego lotniska za rok 2018 powinniśmy poznać w połowie przyszłego roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas