Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBp Tyrawa: Jutro będzie lepsze, właśnie dlatego, że Pan Bóg się narodził

Bp Tyrawa: Jutro będzie lepsze, właśnie dlatego, że Pan Bóg się narodził

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 24 grudzień 2018 10:24
Bp Tyrawa: Jutro będzie lepsze, właśnie dlatego, że Pan Bóg się narodził Fot i video: Bogusław Białas

W czasie Bydgoskiej Wigilii życzenia do bydgoszczan, pełne refleksji, skierował biskup Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej. Stara się w nich wyjaśnić fenomen narodzenia Jezusa Chrystusa oraz jego wpływ na nasze życie.

Bydgoska Wigilia odbyła się w czwartek przy ulicy Mostowej, gdzie odbywał się Jarmark Świąteczny.

 

- Co to znaczy, że narodził się Pan Zbawiciel, jako dziecię tam w Betlejem? - zaczął od pytania bp. Jan Tyrawa, aby następnie rozwinąć myśl - Spróbujmy uruchomić swoją fantazje, swoje wyobrażenia i spróbujmy sobie wyobrazić jaka byłaby sytuacja człowieka, gdyby nie było Pana Boga. Człowiek zostałby absolutnie sam, w jakiejś ciemności. Tak to musiałoby wyglądać, gdyby człowiek nie wiedział kim jest i skąd się wziął. Czym jest otaczająca go rzeczywistość, a przede wszystkim dokąd idzie. Na te pytania możemy sobie odpowiedzieć tylko dlatego, że Bóg nam ostatecznie udzielił tej odpowiedzi. Dlatego święta Bożego Narodzenia stają się radosne i takie wyjątkowe, bowiem narodzenie Jezusa Chrystusa i w ogóle obecność Boga z nami odmienia nasz los, sprawia że nie fatum nami rządzi, nie zło nami rządzi, ale rządzi nami miłość dobro i prawa. Dzięki Panu Bogu na świecie jest więcej dobra i zło. Chociaż zło gdy go doświadczamy jest bardziej krzykliwe i wydaje nam się, że jesteśmy otoczeni tylko i wyłącznie przez zła, to jest nieprawda. Dzięki Panu Bogu dobra jest więcej i potrafimy zwyciężać zło. Dzięki Panu Bogu ostatnie słowo należy do dobra.

 

Dalej biskup zaznaczył - Jutro będzie lepsze, właśnie dlatego, że Pan Bóg się narodził. Kiedy składamy sobie życzenia, zwłaszcza w czasie świąt Bożego Narodzenia, tego sobie nawzajem życzmy, żeby święta narodzenia Pana Boga w Betlejem napełniało nas na nowo radością, mocą, chęcią, prawdą, miłością, abyśmy tym wszystkim dzielili się nawzajem, zwłaszcza z tymi, którzy utracili radość życia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

  • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

    Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu