Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzisiaj kończy się przebudowa Grunwaldzkiej

Dzisiaj kończy się przebudowa Grunwaldzkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 grudzień 2018 00:05

Do 28 grudnia (termin po renegocjacji) zakończona powinna być przebudowa ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do węzła Zachodniego. Od kilku dni widać było już, że prace są w głównej mierze zakończone, prowadzone są jedyni prace wykończeniowe.

Prowadzona w ostatnich miesiącach inwestycja zakładała przede wszystkim utworzenie dróg dla rowerów po obu stronach ulicy, a także w obrębie całego ronda Grunwaldzkiego. Zmiany powinni zatem docenić przede wszystkim rowerzyści. Przy rondzie poszerzono chodniki, co wymagało korekt przebiegu jezdni, przez co bywały okresy, gdy prace budowlane były dla kierowców dość uciążliwe.

 

 

 

Dość duże zmiany wdrożono również na wysokości wiaduktu kolejowego, gdzie kilka tygodni temu otwarty został market. W tym miejscu powstało nowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.

 

 

 

Bardziej zaawansowaną modernizację przechodzi odcinek ulicy Grunwaldzkiej od węzła Zachodniego do granic miasta, gdzie droga będzie poszerzona o dwie jezdnie o buspas. O zaawansowaniu inwestycji pisaliśmy ostatnio - Nowy krajobraz ulicy Grunwaldzkiej

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas