Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzisiaj kończy się przebudowa Grunwaldzkiej

Dzisiaj kończy się przebudowa Grunwaldzkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 grudzień 2018 00:05

Do 28 grudnia (termin po renegocjacji) zakończona powinna być przebudowa ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do węzła Zachodniego. Od kilku dni widać było już, że prace są w głównej mierze zakończone, prowadzone są jedyni prace wykończeniowe.

Prowadzona w ostatnich miesiącach inwestycja zakładała przede wszystkim utworzenie dróg dla rowerów po obu stronach ulicy, a także w obrębie całego ronda Grunwaldzkiego. Zmiany powinni zatem docenić przede wszystkim rowerzyści. Przy rondzie poszerzono chodniki, co wymagało korekt przebiegu jezdni, przez co bywały okresy, gdy prace budowlane były dla kierowców dość uciążliwe.

 

 

 

Dość duże zmiany wdrożono również na wysokości wiaduktu kolejowego, gdzie kilka tygodni temu otwarty został market. W tym miejscu powstało nowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.

 

 

 

Bardziej zaawansowaną modernizację przechodzi odcinek ulicy Grunwaldzkiej od węzła Zachodniego do granic miasta, gdzie droga będzie poszerzona o dwie jezdnie o buspas. O zaawansowaniu inwestycji pisaliśmy ostatnio - Nowy krajobraz ulicy Grunwaldzkiej

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas