Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzisiaj kończy się przebudowa Grunwaldzkiej

Dzisiaj kończy się przebudowa Grunwaldzkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 grudzień 2018 00:05

Do 28 grudnia (termin po renegocjacji) zakończona powinna być przebudowa ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do węzła Zachodniego. Od kilku dni widać było już, że prace są w głównej mierze zakończone, prowadzone są jedyni prace wykończeniowe.

Prowadzona w ostatnich miesiącach inwestycja zakładała przede wszystkim utworzenie dróg dla rowerów po obu stronach ulicy, a także w obrębie całego ronda Grunwaldzkiego. Zmiany powinni zatem docenić przede wszystkim rowerzyści. Przy rondzie poszerzono chodniki, co wymagało korekt przebiegu jezdni, przez co bywały okresy, gdy prace budowlane były dla kierowców dość uciążliwe.

 

 

 

Dość duże zmiany wdrożono również na wysokości wiaduktu kolejowego, gdzie kilka tygodni temu otwarty został market. W tym miejscu powstało nowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.

 

 

 

Bardziej zaawansowaną modernizację przechodzi odcinek ulicy Grunwaldzkiej od węzła Zachodniego do granic miasta, gdzie droga będzie poszerzona o dwie jezdnie o buspas. O zaawansowaniu inwestycji pisaliśmy ostatnio - Nowy krajobraz ulicy Grunwaldzkiej

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Finanse Grudziądza w coraz większym krachu

    W ubiegłym tygodniu Regionalna Izba Obrachunkowa negatywnie oceniła sprawozdania z wykonania budżetu Grudziądza w pierwszym półroczu bieżącego roku oraz wezwała samorząd do wdrożenia programu naprawczego w ciągu 1,5 miesiąca. Jednocześnie RIO unieważniła uchwaloną przez Radę Gminy korektę budżetu z sierpnia oraz sierpniową zmianę wieloletniej perspektywy finansowej miasta.

    Etykiety: Grudziądz
  • Nie będzie wycieczek szkolnych – czyli jak działa strajk włoski

    W założeniu strajk włoski to forma protestu, w którym pracownicy wykonują mało obowiązków. W przeciwieństwie do „zwykłego” strajku, gdzie cała praca zostanie przerwana. Taka forma protestu nie musi być zgłaszana, bowiem nie jest ujęta w przepisach prawa.

    Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas