Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAmerykanie szkolą francuski korpus szybkiego reagowania ze współpracy z systemem antyrakietowym Patriot

Amerykanie szkolą francuski korpus szybkiego reagowania ze współpracy z systemem antyrakietowym Patriot

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 29 grudzień 2018 00:19
Amerykanie szkolą francuski korpus szybkiego reagowania ze współpracy z systemem antyrakietowym Patriot Fot:174 Air Defense Artillery Brigade / Archiwum

Na przełomie listopada i grudnia w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy rozpoczęła się kolejna edycja szkolenia Citadel Bonus, w którym bierze udział kilkuset oficerów z Francuskiego Korpusu Szybkiego Reagowania. Przed świętami w szkoleniu wzięli również udział amerykańscy żołnierze z Gwardii Narodowej z Ohio.

Obecność Amerykanów pozwoliła rozszerzyć scenariusz szkolenia o wykorzystanie systemu obrony antyrakietowej Patriot Missile. Do tej pory w szkolenia Citadel Bonus komponentu związanego z amerykańskim systemem Patriot nie było. Amerykański porucznik Jason Lauer wyjaśnia, że wcześniej nie miał kto uczestnikom szkolenia wyjaśnić strategicznych zagadnień związanych z funkcjonowaniem tego systemu.

 

Francuscy oficerowie dzięki zyskali cenne doświadczenia związane z posługiwaniem się środkami obrony powietrznej.

 

Francuski Korpus Szybkiego Reagowania został utworzony 1 lipca 2005 roku. Jest jednostką certyfikowaną przez NATO, uprawnioną do dowodzenia narodowymi oraz wielonarodowymi komponentami lądowymi. Jego misją jest zapewnienie Francji dowództwa przygotowanego do szybkiego przemieszczenia i kierowania misją w ramach różnego rodzaju mandatów (francuskiego, NATO, Unii Europejskiej czy koalicyjnego). Odbywające się w Bydgoszczy szkolenia mają pomóc 3. Francuskiej Dywizji przygotować się do oceny Dywizji, która w marcu będzie miała miejsce we francuskim Mourmelon.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu