Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie prokuratury sparaliżowane

Bydgoskie prokuratury sparaliżowane

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 grudzień 2018 17:36

Z powodu dużej liczby zwolnień lekarskich, obejmujących większość pracowników, w prokuraturach rejonowych w Bydgoszczy doszło do sparaliżowania prac. Na zwolnienia przeszli pracownicy cywilni, co utrudnia znacznie pracę samym prokuratorom.

Tak jak w przypadku chociażby policjantów, masowe przechodzenie na zwolnienia lekarskie jest działaniem protestacyjnym. Pracownicy prokuratur domagają się podwyżki wynagrodzeń, gdyż jak informują, pracownicy z wieloletnim stażem zarabiają mniej niż płaci się na kasie w marketach.

 

Policjantom w listopadzie udało się wywalczyć podwyżki. Teraz w ich ślady próbują iść inne grupy zawodowe. Problemy widoczne są m.in. w Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu, gdzie plaga zwolnień sparaliżowała pracę. Masowego przechodzenia na zwolnienia lekarskie rozważają również nauczyciele.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Grudziądzki szpital szpitalem wojewódzkim? Marszałek analizuje

    Grudziądzcy samorządowcy liczą, że będący powodem problemów finansowych miasta Grudziądza szpital przejmie województwo kujawsko-pomorskie, czyli przejdzie na utrzymanie wszystkich mieszkańców województwa. Ten pomysł krytykowany jest przez bydgoskiego radnego Romana Jasiakiewicza. Marszałek decyzji w tej sprawie nie podjął, zapowiada przeanalizowanie propozycji.

    Etykiety: Grudziądz
  • (Czarna) magia 500 plus

    Program 500 + zrobił furorę wśród polskich rodzin. Dzięki niemu partia rządząca zaskarbiła sobie zaufanie wyborców. Na pierwszy rzut oka wydaje się on pozytywny. Niestety, nawet najlepszy heros ma swoją wadę. Co jest piętą Achillesową programu 500 plus?

    Etykiety: 500Plus

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.