Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZarząd Województwa chce dokapitalizować lotnisko

Zarząd Województwa chce dokapitalizować lotnisko

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 03 styczeń 2019 00:01
Zarząd Województwa chce dokapitalizować lotnisko Fot: Bartosz Bieliński

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że Rada Miasta Bydgoszczy zdecydowała się dokapitalizować Port Lotniczy Bydgoszcz poprzez podwyższenie swojego udziału. Decyzję o zwiększeniu udziałów podjął już Zarząd Województwa.

Zgodnie z przyjętymi uzgodnieniami powstającą stratę roczną Portu Lotniczego Bydgoszczy pokrywać mają Województwo Kujawsko-Pomorskie oraz Miasto Bydgoszcz, proporcjonalnie do swoich udziałów. W 2017 roku strata PLB wyniosła 9,9 mln zł, jaki okaże się ostateczny wynik zakończone kilka dni temu 2018 roku dowiemy się za kilka miesięcy, ale strata może być podobna.

 

Przed świętami Rada Miasta Bydgoszczy zdecydowała o dokapitalizowaniu lotniska kwotą 1,122 mln zł. Natomiast Zarząd Województwa postanowił przeznaczyć na dokapitalizowanie Portu 3,406 mln zł, co pozwoli zachować proporcję pomiędzy tymi udziałowcami na obecnym poziomie. Zapewne Sejmik Województwa decyzję o dokapitalizowaniu podejmie pod koniec stycznia.

 

Również przed świętami Port Lotniczy Bydgoszcz świętował obsłużenie 400 tys. pasażera w roku 2018, co udało się osiągnąć pierwszy raz w historii. Za kilka tygodni być może dowiemy się w jakiej perspektywie realne będzie osiągnięcie pułapu 500 tys. pasażerów, który pozwoli na zbilansowanie budżetu lotniska.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu