Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy Bydgoszcz ma jeszcze liczącą się opozycje?

Czy Bydgoszcz ma jeszcze liczącą się opozycje?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 02 styczeń 2019 16:51

Takie pytanie można zadać chociażby po przysłuchaniu się przedświątecznej debacie nad budżetem miasta na 2019 rok. W pewnym momencie doszło do sytuacji, iż prezydent Rafał Bruski radnym PiS, będącym jedyną opozycją w Radzie Miasta Bydgoszczy, urządził wykład z ekonomii. Radni nie byli jednak wstanie do jego argumentów się odnieść.

 

- Dla mnie konstruktywna poprawka to jest taka, w której mówimy nie budujemy inwestycji ,,x”, a zamiast tego robimy inną. I to jest konstruktywne przedstawienie poprawki – mówił prezydent Rafał Bruski - To jest poprawka uczciwa, mówiąca o tym, że skoro mamy takie możliwości finansowe, to my uważamy, że trzeba inaczej akcenty rozkładać.

 

Dalej prezydent wskazał, że niemal wszystkie zaproponowane przez klub radnych PiS poprawki miały charakter populistyczny - Poprawki populistyczne to takie, które nie mają zabezpieczenia finansowego, albo udajemy, że jest - wskazywał prezydent.

 

Za źródła finansowania radni PiS wskazywali albo rezerwę ogólną, albo powiększanie deficytu, bądź ogólnopojęte wydatki na promocję, ale bez wskazania już konkretnych zadań, które w ich opinii nie powinny być realizowane. Jak wyliczył prezydent koszt realizacji zamierzeń radnych PiS to około 100 mln zł.

 

Całe wystapienie szefa klubu radnych PiS:

 

Wprost jedynie radny Bogdan Dzakanowski podjął polemikę wskazując, że miasto nie powinno zajmować się rewitalizacją Młynów Rothera, co pochwalił prezydent za uczciwe podejście.

 

Warto wspomnieć, że w kampanii wyborzej wielu polityków PiS wskazywało na zbyt duży deficyt, stąd też dziwić może opieranie poprawek na rezerwach budżetowych.

 

Pytanie - czy Bydgoszcz ma jeszcze opozycję? - jest bardzo istotne, bowiem jej sprawne funkcjonowanie jest filarem demokracji. Zdominowanie całej sceny politycznej przez jedną formację nie będzie służyło rozwojowi miasta.

 

Więcej o budżecie na rok 2019 i poprawkach opozycji piszemy - Bydgoszcz ma budżet na 2019 rok

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu