Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent chce 16 mln od marszałka. Jasiakiewicz: Takie pismo zaszkodzi Bydgoszczy

Prezydent chce 16 mln od marszałka. Jasiakiewicz: Takie pismo zaszkodzi Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 03 styczeń 2019 18:22

Z inicjatywy prezydenta Rafała Bruskiego, część bydgoskich radnych wojewódzkich zawnioskowało do marszałka województwa Piotra Całbeckiego, aby ten wsparł Bydgoszcz kwotą 16,5 mln zł na budowę Teatru Kameralnego przy ulicy Grodzkiej.

 

W grudniu Sejmik Województwa postanowił wesprzeć jedną z inwestycji kulturalno-sportowych w Grudziądzu kwotą 4,5 mln zł. Udzielenie wsparcia przez województwo było konieczne dla domknięcia budżetu Grudziądza, który boryka się z poważnymi problemami finansowymi.

 

Wnioskowana kwota stanowiłaby równoważne wsparcie dla Grudziądza i Bydgoszczy, w przeliczeniu na jednego mieszkańca miasta – czytamy w piśmie, które oprócz prezydenta poparli radni: Łukasz Krupa (PO), Konstanty Dombrowicz (PiS) i Michał Krzemkowski (PiS). Podpisu odmówił wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski. Na piśmie nie ma też podpisu radnego Romana Jasiakiewicza - Z Radnym Romanem Jasiakiewiczem, pomimo licznych prób (mail, sms, telefon) zarówno ze strony Prezydenta Miasta jak i Wiceprzewodniczącego Łukasza Krupy nie udało się w tej sprawie skontaktować – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

Jasiakiewicz w rozmowie z nami przyznał, że nie zamierzał podpisywać tego stanowiska, bo skonfliktuje Bydgoszcz  z innymi miastami, przez co nasza siła polityczna spadnie - Nie ulega wątpliwości, że tryb zwiększenia udziału przez Samorząd Województwa inwestycji w Grudziądzu może budzić wątpliwości, tej wątpliwości nie miała jednak Regionalna Izba Obrachunkowa. Bez tego wsparcia, przy bardzo trudnej sytuacji finansowej Grudziądz i mieszkańcy tego miasta pozbawieni byliby podstawowej instytucji kultury – wyjaśnia nam radny Roman Jasiakiewicz - Demonstracja Bydgoszczy, konferencja prasowa, manifestacja medialna, u progu 5 letniej kadencji samorządu, w tym także Samorządu Województwa, jest dalece nieroztropna. Bydgoszcz na tego typu demonstracji, którą urządzono wobec Samorządu Województwa, więcej traci niż zyskuje Pismo w takiej formie szkodzi Bydgoszczy. W działaniach, które szkodzą Bydgoszczy, nie zamierzam brać udziału – zaznaczył Jasiakiewicz.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

  – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu