Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinisterstwo przeprowadzi się nad Brdę?

Ministerstwo przeprowadzi się nad Brdę?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 styczeń 2019 13:09
Ministerstwo przeprowadzi się nad Brdę? Fot: CC0 by Pit1233

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o deglomeracji, czyli rozproszeniu ważnych urzędów i instytucji poza Warszawę. Taki kierunek działań pomógłby ożywić gospodarczo miasta, do których te instytucje zostałyby przeniesione. Na poważnie o tym myśli już prezydent Torunia, który zaapelował do parlamentarzystów.

Obecnie póki co o możliwym zielonym świetle w rządzie, dla deglomeracji czytamy w ogólnopolskich mediach, na podstawie nieoficjalnych informacji. W najbliższym czasie propozycja ma wyjść z partii Porozumienie Jarosława Gowina, współtworzącej rząd.

 

Przewodniczący klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Bydgoszczy Jarosław Wenderlich uważa, że Bydgoszcz może zaoferować atrakcyjny gmach przy ulicy Dworcowej 63, dawną dyrekcje kolejową. Budynek położony jest blisko Brdy, stąd też byłaby to przeprowadzka instytucji nad tę rzekę i to dosłownie. Wenderlich oczekuje, że działania w tym kierunku zainicjuje prezydent Rafał Bruski.

 

Bydgoszcz uważana jest za polską stolicę NATO, w naszym mieście mają swoje siedziby również ważne jednostki wojskowe. Czy zatem można by ulokować u nas Ministerstwo Obrony Narodowej?

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu