Jesteś tutaj: HomeBydgoszczEscape Room pod szczególnym nadzorem

Escape Room pod szczególnym nadzorem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 08 styczeń 2019 17:18
Escape Room pod szczególnym nadzorem Fot: K-PUW

Po piątkowej tragedii w Koszalinie służby w całym kraju kontrolują tego typu pomieszczenia zagadek, pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa. W naszym województwie pierwsze kontrole przeprowadzone zostały już w sobotę.

 

Na poniedziałkowej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wraz z przedstawicielami służb MSWiA przedstawił informację. W województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 39 escape roomów, z tego 35 prowadzi działalność.

 

- Pierwsze czynności podjęto już w tym samym dniu, w którym wystąpiła tragedia – wyjaśnił nadbryg. Janusz Halak, komendant wojewódzki PSP – Kontrole rozpoczęły się w sobotę rano, intensywne czynności trwały w sobotę, niedzielę, kończone były w poniedziałek. W trakcie tych czynności stwierdziliśmy bardzo dużo nieprawidłowości.

 

Zapadła decyzja o wyłączeniu z użytku jednego z obiektów oraz nałożeniu kilku mandatów w przypadku mniejszych uchybień. Jak przyznał komendant, wątpliwości strażaków dotyczyły przygotowania dróg ewakuacyjnych oraz funkcjonowania nieskontrolowanych instalacji.

 

- Wydział do walki z cyberprzestępczością, policjanci przez całą noc generowali listę lokali, które świadczą takie usługi – poinformował Komendant Wojewódzki Policji o działaniach z piątku. Te dane pomogły strażakom przeprowadzenie kontroli od soboty.

 

Z dotychczasowych ustaleń dotyczących tragedii w Koszalinie wynika, że dziewczynki znajdowały się w pomieszczeniu, w którym nie było klamki. Zadanie wymagało od nich odnalezienia jej. Było to jedyne wyjście z ciemnego pomieszczenia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • PZPN rozważa reformę szczebli ligowych

    Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił się do prezesów okręgowych związków (wojewódzkich) z prośbą o opinie w prawie projektu zmiany nazw lig. Ekstraklasa miałaby się ponownie stać I ligą.

    Etykiety: piłka nożna
  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 08.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 277

- liczba osób hospitalizowanych – 227

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 5460

- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 621

- liczba pobranych próbek – 5419

- liczba ozdrowieńców - 5

- liczba zgonów – 5

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam

Wiadomości z regionu