Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLOT ograniczy połączenia z Ukrainą

LOT ograniczy połączenia z Ukrainą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 styczeń 2019 00:12
LOT ograniczy połączenia z Ukrainą Fot: Bartosz Bieliński

Po dobrych informacja dotyczących znacznego wzrostu liczby obsłużonych pasażerów przez Port Lotniczy Bydgoszcz, teraz pojawiły się te gorsze. Narodowy przewoźnik PLL LOT zamierza ograniczyć loty do Lwowa oraz całkowicie wycofać się z lotów do Kijowa.

Jeżeli chodzi o Lwów to Polskie Linie Lotnicze LOT informują o sezonowym ograniczeniu spowodowanym zmniejszonym popytem. Loty do Lwowa zawieszone zostaną 15 stycznia, ale przewoźnik zamierza ponownie zacząć latać na tej trasie od kwietnia.

 

Całkowicie PLL LOT chce zrezygnować natomiast z lotów do Kijowa. Ostatni lot zaplanowany jest na 18 stycznia. Zdaniem przewoźnika na tej trasie lata zbyt mała liczba pasażerów. Nie oznacza to jednak całkowitej likwidacji połączenia bydgoskiego lotniska ze stolicą Ukrainy. Od kilku tygodni na tej trasie latają tanie linie lotnicze RyanAir. Być może narodowy przewoźnik zrezygnować z tej trasy, właśnie z powodu konkurencji ze strony RyanAir.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Co 10. dziecko wymaga pomocy psychologicznej. Podczas pandemii wsparciem dla nich jest terapia online i przez telefon

  W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży, czyli ok. 630 tys. osób, wymaga pomocy psychologicznej albo psychiatrycznej – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK wskazuje, że system lecznictwa nie jest w stanie jej zapewnić. – Nie ma wystarczającej liczby psychiatrów i psychologów dziecięcych. Bezpłatna pomoc bardzo się skurczyła, a nie wszystkie rodziny stać, żeby pójść do psychologa płatnie – mówi Maria Keller-Hamela z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pandemia dodatkowo pogłębiła te problemy. W ich rozwiązaniu mogą pomóc konsultacje zdalne – telefoniczne i online. Taki projekt fundacja chce rozwijać wspólnie z firmą Huawei.

  Etykiety: psychiatria covid19
 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

Wiadomości z regionu