Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTo jeszcze nie koniec absurdów w Białych Błotach

To jeszcze nie koniec absurdów w Białych Błotach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 styczeń 2019 07:51

Wydawało się, że wraz z wyborem wójta w ramach demokratycznych wyborów zakończą się wszystkie absurdy w gminie Białe Błota, których przez ostatni rok nie brakowało, z powodu pozbawienia poprzedniego wójta obowiązków. Okazuje się, że tego wszystkiego tak łatwo się nie da odkręcić.

Były wicewójt Jan Jaworski sprawować władze w gminie przestał 16 listopada ubiegłego roku, ale jak się okazuje nadal zarabia 9,8 tys. zł miesięcznie, czyli więcej od wójta Dariusza Fundatora (zarobki 8,6 tys. zł). Jaworski już jednak w ratuszu nie pracuje. Stosunek pracy Jaworskiego skończy się dopiero pod koniec lutego.

 

Wszystko komplikować zaczęło się w drugiej połowie 2017 roku, gdy wójt Maciej K. trafił do aresztu. Obowiązki przejął wicewójt Jan Czekajewski, który jedną nogą był już na emeryturze. Postanowił zatem przed odejściem powołać drugiego wicewójta Jana Jaworskiego, który rządził gminą od stycznia do listopada 2018 roku. Jego nominacja pochodziła jednak od środowiska urzędniczego i od grupy części radnych, a nie z demokratycznych wyborów. W przedostatnim dniu kadencji Jaworski wydał absurdalne zarządzenie, o odwołaniu siebie samego z funkcji wicewójta. Prawnie powstał chaos, z którym musi sobie poradzić nowy wójt.

 

Wójt Dariusz Fundator można odnieść wrażenie, że nie był faworytem środowiska nominującego przed rokiem Jaworskiego, dlatego już na pierwszej sesji nowej kadencji radni obniżyli mu pokazowo wynagrodzenie.

 

Były wójt Maciej K. od września 2017 roku nie pełnił żadnej pracy. Na odchodne w listopadzie 2018 roku otrzymał jednak 13,4 tys. zł odprawy i co może najbardziej dziwić 21.2 tys. zł ekwiwalentu za niewykorzystany urlop, choć przez kilkanaście miesięcy i tak nie pracował.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • To może być największa afera III Rzeczypospolitej

  Komisja śledcza ds. afery Amber Gold zakończyła swoje prace, po wakacjach Sejm najprawdopodobniej zajmie się jej raportem końcowym. Grupa posłów pracujących w tej komisji gościła w poniedziałek w Świeciu nad Wisłą, gdzie wzięli udział w otwartym spotkaniu dla mieszkańców.

  Etykiety: Amber Gold Świecie
 • To może być przełomowe zawiadomienie do prokuratury

  Dzisiaj Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie z wnioskiem o zbadanie czy członkowie rządu nie dopuścili się przęstępstwa z art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa dotyczy niedofinansowania świadczeń ratujących życie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.