Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTo jeszcze nie koniec absurdów w Białych Błotach

To jeszcze nie koniec absurdów w Białych Błotach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 styczeń 2019 07:51

Wydawało się, że wraz z wyborem wójta w ramach demokratycznych wyborów zakończą się wszystkie absurdy w gminie Białe Błota, których przez ostatni rok nie brakowało, z powodu pozbawienia poprzedniego wójta obowiązków. Okazuje się, że tego wszystkiego tak łatwo się nie da odkręcić.

Były wicewójt Jan Jaworski sprawować władze w gminie przestał 16 listopada ubiegłego roku, ale jak się okazuje nadal zarabia 9,8 tys. zł miesięcznie, czyli więcej od wójta Dariusza Fundatora (zarobki 8,6 tys. zł). Jaworski już jednak w ratuszu nie pracuje. Stosunek pracy Jaworskiego skończy się dopiero pod koniec lutego.

 

Wszystko komplikować zaczęło się w drugiej połowie 2017 roku, gdy wójt Maciej K. trafił do aresztu. Obowiązki przejął wicewójt Jan Czekajewski, który jedną nogą był już na emeryturze. Postanowił zatem przed odejściem powołać drugiego wicewójta Jana Jaworskiego, który rządził gminą od stycznia do listopada 2018 roku. Jego nominacja pochodziła jednak od środowiska urzędniczego i od grupy części radnych, a nie z demokratycznych wyborów. W przedostatnim dniu kadencji Jaworski wydał absurdalne zarządzenie, o odwołaniu siebie samego z funkcji wicewójta. Prawnie powstał chaos, z którym musi sobie poradzić nowy wójt.

 

Wójt Dariusz Fundator można odnieść wrażenie, że nie był faworytem środowiska nominującego przed rokiem Jaworskiego, dlatego już na pierwszej sesji nowej kadencji radni obniżyli mu pokazowo wynagrodzenie.

 

Były wójt Maciej K. od września 2017 roku nie pełnił żadnej pracy. Na odchodne w listopadzie 2018 roku otrzymał jednak 13,4 tys. zł odprawy i co może najbardziej dziwić 21.2 tys. zł ekwiwalentu za niewykorzystany urlop, choć przez kilkanaście miesięcy i tak nie pracował.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Z meczu: Zawisza - Naprzód Jabłonowo Pomorskie

  W niedzielę po dość trudnym meczu Zawisza pokonał przy ulicy Sielskiej w Fordonie Naprzód Jabłonowo Pomorskie. Dzięki temu zwycięstwu niebiesko-czarni utrzymali 7 punktową przewagę nad drugim Mustangiem Ostaszewo. Zapraszamy do obejrzenia szerszej relacji filmowej z tego spotkania.

 • Naprzód Jabłonowo przypomnia Zawiszy, że o awans musi jeszcze powalczyć

  Po wysokim zwycięstwie nad Promieniem w pierwszej kolejce w rundzie wiosennej, w niedzielę Zawisza podejmował Naprzód Jabłonowo Pomorskie, był to mecz na pewno ciężki, którego wynik ważył się do końca gry.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Parlament Europejski przyjął dzisiaj ACTA2. Co to dla nas oznacza?

  Dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, nazywaną popularnie ACTA2 Parlament Europejski postanowił przegłosować jeszcze w tej kadencji. Dzisiaj budzącą kontrowersję dyrektywę przegłosowano przy 348 głosach za i 274 przeciwnych. Większość polskich posłów głosowała przeciwko, parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej w tej sprawie byli podzieleni.

 • Słoweński port rozpoczyna współpracę z polskimi regionami

  W trakcie odbywającego się w ubiegłą środę Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Polskich Regionów Korytarza Bałtyk-Adriatyk przyjęto pierwszego zagranicznego członka wspierającego. Jest nim port morski w słoweńskim Koprze (Luka Koper). Do Stowarzyszenia przystąpiło również Stowarzyszenie Metropolia Poznań.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.