Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRekordowe otwarcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Rekordowe otwarcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 13 styczeń 2019 13:16
Rekordowe otwarcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Fot: Lucyna Lewandowska / WOŚP

W południe przed Torbydem rozpoczęło się granie w ramach bydgoskiego Finału WOŚP. Muzyczna zabawa potrwa do wieczora, z małą przerwą na tradycyjne ,,Światełko do nieba” o godzinie 20:00.

 

Scena przed Torbydem – program:

13:00 – Milano

13:45 – Szkoła Tańca Bailamos

14:30 – Degustatores

15:00 – So Let’s Chunky

16:00 – Bzyk i Sztajemka

17:00 – Mjut

18:00 – BydziaComBand

19:00 – Oliwer Olson

19:15 – Małach & Rufuz

20:00 – Światełko do nieba

20:10 – Nicola Tymcio

20:20 – Marta Gałuszewska

 

W coraz większym stopniu WOŚP pozyskuje fundusze poprzez aukcje internetowe, czy wpłaty przez internet, dlatego zanim rozpoczęło się dzisiejsze granie udało się uzyskać rekordowy wynik otwarcia – ponad 11 mln zł.

 

Wśród aukcji już ponad 95 tys. zł zyskała propozycja spotkania z napastnikiem Bayernu Monachium Robertem Lewandowskim. Jak spojrzymy na aukcję regionalnego bydgoskiego sztabu WOŚP, to już cenę 4 tys. zł przekroczyła faksymile oryginału Konstytucji 3 Maja z 1791 roku, którą na aukcję przekazał były Marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Jeżeli zwycięzca aukcji będzie zainteresowany, to Sikorski chętnie wręczy ją przy herbatce w jego dworze w Chobelinie niedaleko Nakła nad Notecią.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • Jak walczyć z groźbami i cyberprzemocą w internecie?

  Ostatnie tragiczne wydarzenia sprawiły, iż groźby pozbawienia życia, które pojawiały się w internecie, zaczęto ścigać na poważnie. Od kilku lat funkcjonuje specjalistyczna strona internetowa – dyzurnet.pl, w ramach której eksperci reagują na zgłoszenia internautów. Przypomina o niej Ministerstwo Cyfryzacji.

 • Kontrowersyjne zapisy oddalają decyzje w sprawie ACTA2

  Dzisiaj (sobota, 19 stycznia) w wielu miejscach Europy odbywają się protesty przeciwko dyrektywie o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, nazwanej popularnie jako ACTA2. Póki co żadne decyzje w tej sprawie nie zapadną, bowiem pomiędzy członkami Rady Europy pojawiły się duże wątpliwości.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.