Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRekordowe otwarcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Rekordowe otwarcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 13 styczeń 2019 13:16
Rekordowe otwarcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Fot: Lucyna Lewandowska / WOŚP

W południe przed Torbydem rozpoczęło się granie w ramach bydgoskiego Finału WOŚP. Muzyczna zabawa potrwa do wieczora, z małą przerwą na tradycyjne ,,Światełko do nieba” o godzinie 20:00.

 

Scena przed Torbydem – program:

13:00 – Milano

13:45 – Szkoła Tańca Bailamos

14:30 – Degustatores

15:00 – So Let’s Chunky

16:00 – Bzyk i Sztajemka

17:00 – Mjut

18:00 – BydziaComBand

19:00 – Oliwer Olson

19:15 – Małach & Rufuz

20:00 – Światełko do nieba

20:10 – Nicola Tymcio

20:20 – Marta Gałuszewska

 

W coraz większym stopniu WOŚP pozyskuje fundusze poprzez aukcje internetowe, czy wpłaty przez internet, dlatego zanim rozpoczęło się dzisiejsze granie udało się uzyskać rekordowy wynik otwarcia – ponad 11 mln zł.

 

Wśród aukcji już ponad 95 tys. zł zyskała propozycja spotkania z napastnikiem Bayernu Monachium Robertem Lewandowskim. Jak spojrzymy na aukcję regionalnego bydgoskiego sztabu WOŚP, to już cenę 4 tys. zł przekroczyła faksymile oryginału Konstytucji 3 Maja z 1791 roku, którą na aukcję przekazał były Marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Jeżeli zwycięzca aukcji będzie zainteresowany, to Sikorski chętnie wręczy ją przy herbatce w jego dworze w Chobelinie niedaleko Nakła nad Notecią.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • To może być największa afera III Rzeczypospolitej

  Komisja śledcza ds. afery Amber Gold zakończyła swoje prace, po wakacjach Sejm najprawdopodobniej zajmie się jej raportem końcowym. Grupa posłów pracujących w tej komisji gościła w poniedziałek w Świeciu nad Wisłą, gdzie wzięli udział w otwartym spotkaniu dla mieszkańców.

  Etykiety: Amber Gold Świecie
 • To może być przełomowe zawiadomienie do prokuratury

  Dzisiaj Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie z wnioskiem o zbadanie czy członkowie rządu nie dopuścili się przęstępstwa z art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa dotyczy niedofinansowania świadczeń ratujących życie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.