Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRekordowe otwarcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Rekordowe otwarcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 13 styczeń 2019 13:16
Rekordowe otwarcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Fot: Lucyna Lewandowska / WOŚP

W południe przed Torbydem rozpoczęło się granie w ramach bydgoskiego Finału WOŚP. Muzyczna zabawa potrwa do wieczora, z małą przerwą na tradycyjne ,,Światełko do nieba” o godzinie 20:00.

 

Scena przed Torbydem – program:

13:00 – Milano

13:45 – Szkoła Tańca Bailamos

14:30 – Degustatores

15:00 – So Let’s Chunky

16:00 – Bzyk i Sztajemka

17:00 – Mjut

18:00 – BydziaComBand

19:00 – Oliwer Olson

19:15 – Małach & Rufuz

20:00 – Światełko do nieba

20:10 – Nicola Tymcio

20:20 – Marta Gałuszewska

 

W coraz większym stopniu WOŚP pozyskuje fundusze poprzez aukcje internetowe, czy wpłaty przez internet, dlatego zanim rozpoczęło się dzisiejsze granie udało się uzyskać rekordowy wynik otwarcia – ponad 11 mln zł.

 

Wśród aukcji już ponad 95 tys. zł zyskała propozycja spotkania z napastnikiem Bayernu Monachium Robertem Lewandowskim. Jak spojrzymy na aukcję regionalnego bydgoskiego sztabu WOŚP, to już cenę 4 tys. zł przekroczyła faksymile oryginału Konstytucji 3 Maja z 1791 roku, którą na aukcję przekazał były Marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Jeżeli zwycięzca aukcji będzie zainteresowany, to Sikorski chętnie wręczy ją przy herbatce w jego dworze w Chobelinie niedaleko Nakła nad Notecią.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Zawisza - Promień Kowalewo Pomorskie

  Za nami pierwsza kolejka w rundzie wiosennej. Zawisza po przerwie zimowej wrócił w bardzo dobrym stylu. Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu przeciwko Promieniowi Kowalewo Pomorskie.

 • Zawisza konkretnie wchodzi w rundę wiosenną

  Po kilku miesiącach przerwy w rozgrywkach ligowych, ruszyła runda rewanżowa. W pierwszym meczu rundy wiosennej Zawisza podejmował w Fordonie Promień Kowalewo Pomorskie i patrząc na wynik było to wejście konkretne.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Co dalej z drogą wodną E-70?

  Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

 • K-PTS zostanie w końcu sprywatyzowany?

  Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy to spółka wojewódzka zajmująca się przewozami autobusowymi głównie w północnej i wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Przewoźnika charakteryzuje przestarzały tabor autobusowy oraz przynoszenie strat. Nic więc dziwnego, że pojawiały się głosy o potrzebie jej prywatyzacji. Ostatnio nawet marszałek Piotr Całbecki uznał, że jej funkcjonowanie jeszcze na rynku to cud.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.