Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Gdańska nie żyje. Dzisiaj bydgoszczanie zbiorą się wyrazić solidarność

Prezydent Gdańska nie żyje. Dzisiaj bydgoszczanie zbiorą się wyrazić solidarność

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 14 styczeń 2019 16:10
Prezydent Gdańska nie żyje. Dzisiaj bydgoszczanie zbiorą się wyrazić solidarność Fot: Marcin Michroń / WOŚP

Stała się rzecz, której się można było najbardziej obawiać – w poniedziałek po południu zmarł w szpitalu Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, który został w niedziele raniony nożem w trakcie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzisiaj o godzinie 20:00 przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zbiorą się bydgoszczanie chcący uczcić jego pamięć. Obecność zapowiada prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Adamowicz został zaatakowany na scenie przed ,,Światełkiem do nieba”. Po akcji reanimacyjnej został zabrany do szpitala, gdzie przeszedł 5-godzinną operację. Jeden z ciosów napastnika przebił jego serce.

 

Po wieści o śmierci Adamowicza rezygnację z funkcji prezesa fundacji WOŚP złożył jej założyciel Jerzy Owsiak - Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP.

 

Owsiak wskazuje na trudną sytuację w polskim społeczeństwie - W tym kraju tak się zakręciliśmy od 3 lat. Tak strasznie się zakręciliśmy, że nie możemy uszanować nawet takiego dnia, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tak się zakręciliśmy nawzajem, niewiarygodnie, tak się wzięliśmy za łby.

 

Dzisiaj o 20 przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego zaplanowano Światełko do nieba dla Adamowicza. Obecny ma być prezydent Bydgoszczy, który również w niedziele kwestował z puszką. W wydarzeniu udział wezmą również członkowie bydgoskiego sztabu WOŚP.

 

Z szacunków z godziny 10, w Bydgoszczy w trakcie 27. Finału WOŚP zebrano 380 tys. zł, ta kwota będzie jednak wzrastać. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na rzecz wyposażenia w nowoczesny sprzęt medyczny szpitali dziecięcych. Jeden z nich znajduje się w Bydgoszczy.

 

Od wtorku w bydgoskim ratuszu (od godziny: 10) wyłożona zostanie Księga Kondolencyjna.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • Jak walczyć z groźbami i cyberprzemocą w internecie?

  Ostatnie tragiczne wydarzenia sprawiły, iż groźby pozbawienia życia, które pojawiały się w internecie, zaczęto ścigać na poważnie. Od kilku lat funkcjonuje specjalistyczna strona internetowa – dyzurnet.pl, w ramach której eksperci reagują na zgłoszenia internautów. Przypomina o niej Ministerstwo Cyfryzacji.

 • Kontrowersyjne zapisy oddalają decyzje w sprawie ACTA2

  Dzisiaj (sobota, 19 stycznia) w wielu miejscach Europy odbywają się protesty przeciwko dyrektywie o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, nazwanej popularnie jako ACTA2. Póki co żadne decyzje w tej sprawie nie zapadną, bowiem pomiędzy członkami Rady Europy pojawiły się duże wątpliwości.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.