Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Gdańska nie żyje. Dzisiaj bydgoszczanie zbiorą się wyrazić solidarność

Prezydent Gdańska nie żyje. Dzisiaj bydgoszczanie zbiorą się wyrazić solidarność

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 14 styczeń 2019 16:10
Prezydent Gdańska nie żyje. Dzisiaj bydgoszczanie zbiorą się wyrazić solidarność Fot: Marcin Michroń / WOŚP

Stała się rzecz, której się można było najbardziej obawiać – w poniedziałek po południu zmarł w szpitalu Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, który został w niedziele raniony nożem w trakcie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzisiaj o godzinie 20:00 przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zbiorą się bydgoszczanie chcący uczcić jego pamięć. Obecność zapowiada prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Adamowicz został zaatakowany na scenie przed ,,Światełkiem do nieba”. Po akcji reanimacyjnej został zabrany do szpitala, gdzie przeszedł 5-godzinną operację. Jeden z ciosów napastnika przebił jego serce.

 

Po wieści o śmierci Adamowicza rezygnację z funkcji prezesa fundacji WOŚP złożył jej założyciel Jerzy Owsiak - Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP.

 

Owsiak wskazuje na trudną sytuację w polskim społeczeństwie - W tym kraju tak się zakręciliśmy od 3 lat. Tak strasznie się zakręciliśmy, że nie możemy uszanować nawet takiego dnia, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tak się zakręciliśmy nawzajem, niewiarygodnie, tak się wzięliśmy za łby.

 

Dzisiaj o 20 przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego zaplanowano Światełko do nieba dla Adamowicza. Obecny ma być prezydent Bydgoszczy, który również w niedziele kwestował z puszką. W wydarzeniu udział wezmą również członkowie bydgoskiego sztabu WOŚP.

 

Z szacunków z godziny 10, w Bydgoszczy w trakcie 27. Finału WOŚP zebrano 380 tys. zł, ta kwota będzie jednak wzrastać. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na rzecz wyposażenia w nowoczesny sprzęt medyczny szpitali dziecięcych. Jeden z nich znajduje się w Bydgoszczy.

 

Od wtorku w bydgoskim ratuszu (od godziny: 10) wyłożona zostanie Księga Kondolencyjna.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Zawisza - Promień Kowalewo Pomorskie

  Za nami pierwsza kolejka w rundzie wiosennej. Zawisza po przerwie zimowej wrócił w bardzo dobrym stylu. Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu przeciwko Promieniowi Kowalewo Pomorskie.

 • Zawisza konkretnie wchodzi w rundę wiosenną

  Po kilku miesiącach przerwy w rozgrywkach ligowych, ruszyła runda rewanżowa. W pierwszym meczu rundy wiosennej Zawisza podejmował w Fordonie Promień Kowalewo Pomorskie i patrząc na wynik było to wejście konkretne.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Co dalej z drogą wodną E-70?

  Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

 • K-PTS zostanie w końcu sprywatyzowany?

  Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy to spółka wojewódzka zajmująca się przewozami autobusowymi głównie w północnej i wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Przewoźnika charakteryzuje przestarzały tabor autobusowy oraz przynoszenie strat. Nic więc dziwnego, że pojawiały się głosy o potrzebie jej prywatyzacji. Ostatnio nawet marszałek Piotr Całbecki uznał, że jej funkcjonowanie jeszcze na rynku to cud.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.