Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Gdańska nie żyje. Dzisiaj bydgoszczanie zbiorą się wyrazić solidarność

Prezydent Gdańska nie żyje. Dzisiaj bydgoszczanie zbiorą się wyrazić solidarność

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 14 styczeń 2019 16:10
Prezydent Gdańska nie żyje. Dzisiaj bydgoszczanie zbiorą się wyrazić solidarność Fot: Marcin Michroń / WOŚP

Stała się rzecz, której się można było najbardziej obawiać – w poniedziałek po południu zmarł w szpitalu Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, który został w niedziele raniony nożem w trakcie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzisiaj o godzinie 20:00 przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zbiorą się bydgoszczanie chcący uczcić jego pamięć. Obecność zapowiada prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Adamowicz został zaatakowany na scenie przed ,,Światełkiem do nieba”. Po akcji reanimacyjnej został zabrany do szpitala, gdzie przeszedł 5-godzinną operację. Jeden z ciosów napastnika przebił jego serce.

 

Po wieści o śmierci Adamowicza rezygnację z funkcji prezesa fundacji WOŚP złożył jej założyciel Jerzy Owsiak - Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP.

 

Owsiak wskazuje na trudną sytuację w polskim społeczeństwie - W tym kraju tak się zakręciliśmy od 3 lat. Tak strasznie się zakręciliśmy, że nie możemy uszanować nawet takiego dnia, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tak się zakręciliśmy nawzajem, niewiarygodnie, tak się wzięliśmy za łby.

 

Dzisiaj o 20 przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego zaplanowano Światełko do nieba dla Adamowicza. Obecny ma być prezydent Bydgoszczy, który również w niedziele kwestował z puszką. W wydarzeniu udział wezmą również członkowie bydgoskiego sztabu WOŚP.

 

Z szacunków z godziny 10, w Bydgoszczy w trakcie 27. Finału WOŚP zebrano 380 tys. zł, ta kwota będzie jednak wzrastać. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na rzecz wyposażenia w nowoczesny sprzęt medyczny szpitali dziecięcych. Jeden z nich znajduje się w Bydgoszczy.

 

Od wtorku w bydgoskim ratuszu (od godziny: 10) wyłożona zostanie Księga Kondolencyjna.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • To może być największa afera III Rzeczypospolitej

  Komisja śledcza ds. afery Amber Gold zakończyła swoje prace, po wakacjach Sejm najprawdopodobniej zajmie się jej raportem końcowym. Grupa posłów pracujących w tej komisji gościła w poniedziałek w Świeciu nad Wisłą, gdzie wzięli udział w otwartym spotkaniu dla mieszkańców.

  Etykiety: Amber Gold Świecie
 • To może być przełomowe zawiadomienie do prokuratury

  Dzisiaj Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie z wnioskiem o zbadanie czy członkowie rządu nie dopuścili się przęstępstwa z art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa dotyczy niedofinansowania świadczeń ratujących życie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.