Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Wyspie Młyńskiej wyrazili poparcie dla Jerzego Owsiaka

Na Wyspie Młyńskiej wyrazili poparcie dla Jerzego Owsiaka

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 20 styczeń 2019 21:39
Na Wyspie Młyńskiej wyrazili poparcie dla Jerzego Owsiaka Fot: Bogusław Białas

Murem za Owsiakiem – to nazwa inicjatywy, która narodziła się po tym, gdy założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak zrezygnował z kierowania fundacją. W niedzielę na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy zebrało się kilkaset osób, aby wyrazić poparcie dla jego aktywności, w tym pierwszy obywatel miasta prezydent Rafał Bruski.

Dzień wcześniej co prawda Jerzy Owsiak w odpowiedzi na liczne apele płynące z całego kraju, zapowiedział, że zamierza powrócić do kierowania WOŚP. Rezygnację złożył on w ubiegły poniedziałek, na wieść o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jak podkreślał, liczy, iż w ten sposób uda się powstrzymać ,,hejt” kierowany pod adresem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Fot: Bogusław Białas

 

- To wielka zasługa zrywu obywatelskiego – mówił na Wyspie Młyńskiej prezydent Rafał Bruski. Przybyli wyrazić poparcie dla dyrygenta WOŚP, przynieśli ze sobą czerwone serca.

 

Od poniedziałku w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu będzie prowadzona zbiórka podpisów pod listami wsparcia dla dyrygenta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Akcja potrwa do piątku, podpisy będzie można składać w godzinach pracy Centrum. Wszystkie złożone podpisy trafią do siedziby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas