Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Wyspie Młyńskiej wyrazili poparcie dla Jerzego Owsiaka

Na Wyspie Młyńskiej wyrazili poparcie dla Jerzego Owsiaka

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 20 styczeń 2019 21:39
Na Wyspie Młyńskiej wyrazili poparcie dla Jerzego Owsiaka Fot: Bogusław Białas

Murem za Owsiakiem – to nazwa inicjatywy, która narodziła się po tym, gdy założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak zrezygnował z kierowania fundacją. W niedzielę na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy zebrało się kilkaset osób, aby wyrazić poparcie dla jego aktywności, w tym pierwszy obywatel miasta prezydent Rafał Bruski.

Dzień wcześniej co prawda Jerzy Owsiak w odpowiedzi na liczne apele płynące z całego kraju, zapowiedział, że zamierza powrócić do kierowania WOŚP. Rezygnację złożył on w ubiegły poniedziałek, na wieść o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jak podkreślał, liczy, iż w ten sposób uda się powstrzymać ,,hejt” kierowany pod adresem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Fot: Bogusław Białas

 

- To wielka zasługa zrywu obywatelskiego – mówił na Wyspie Młyńskiej prezydent Rafał Bruski. Przybyli wyrazić poparcie dla dyrygenta WOŚP, przynieśli ze sobą czerwone serca.

 

Od poniedziałku w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu będzie prowadzona zbiórka podpisów pod listami wsparcia dla dyrygenta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Akcja potrwa do piątku, podpisy będzie można składać w godzinach pracy Centrum. Wszystkie złożone podpisy trafią do siedziby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Czas pokaże, czy politycznie jesteśmy dojrzalsi jako naród

  Jak spojrzymy na temperaturę sporu politycznego przez cztery ostatnie lata, chociażby na kryzys, który zostanie zapamiętany poprzez okupację sali sejmowej, to można mieć powód do niepokoju. Jednak to jest przeszłość, którą nie musimy już żyć, czy przyszłość może przynieść nową jakość w polskiej polityce? Ostatni tydzień pokazuje, że tak, bowiem wielu polityków pokazało, że jest ku temu wola. Czas pokaże, czy była to chwilowa refleksją związana ze Świętem Niepodległości, czy faktycznie politycznie jako Polacy jesteśmy już dojrzalsi.

 • CBA bada umowę kredytową szpitala w Grudziądzu

  Kłopoty finansowe wprowadziły w ogromne tarapaty finanse miasta Grudziądza. Szacowany na koniec 2018 rok dług szpitala wynosił 422 mln zł. Polska Agencja Prasowa informuje, że agenci Centralnego Biura Antykorupcynego z bydgoskiej delegatury przyglądają się umowie kredytowej udzielonej przez parabank.

  Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu

Śledź nas