Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Wyspie Młyńskiej wyrazili poparcie dla Jerzego Owsiaka

Na Wyspie Młyńskiej wyrazili poparcie dla Jerzego Owsiaka

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 20 styczeń 2019 21:39
Na Wyspie Młyńskiej wyrazili poparcie dla Jerzego Owsiaka Fot: Bogusław Białas

Murem za Owsiakiem – to nazwa inicjatywy, która narodziła się po tym, gdy założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak zrezygnował z kierowania fundacją. W niedzielę na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy zebrało się kilkaset osób, aby wyrazić poparcie dla jego aktywności, w tym pierwszy obywatel miasta prezydent Rafał Bruski.

Dzień wcześniej co prawda Jerzy Owsiak w odpowiedzi na liczne apele płynące z całego kraju, zapowiedział, że zamierza powrócić do kierowania WOŚP. Rezygnację złożył on w ubiegły poniedziałek, na wieść o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jak podkreślał, liczy, iż w ten sposób uda się powstrzymać ,,hejt” kierowany pod adresem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Fot: Bogusław Białas

 

- To wielka zasługa zrywu obywatelskiego – mówił na Wyspie Młyńskiej prezydent Rafał Bruski. Przybyli wyrazić poparcie dla dyrygenta WOŚP, przynieśli ze sobą czerwone serca.

 

Od poniedziałku w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu będzie prowadzona zbiórka podpisów pod listami wsparcia dla dyrygenta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Akcja potrwa do piątku, podpisy będzie można składać w godzinach pracy Centrum. Wszystkie złożone podpisy trafią do siedziby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Zdesperowani rolnicy wyjechali na drogi

  W środę na drodze krajowej nr 25, na północ od Bydgoszczy kilkadziesiąt ciągników rolniczych wzięło udział w proteście. Zarzucają wojewodzie i ministrowi Ardanowskiemu brak chęci dialogu, co miało skłonić ich do wyjechania na ulicę. Policjanci starali się kierować ruchem oraz wyznaczać objazdy, aby w jak największym stopniu zmniejszyć dla kierowców uciążliwość tego protestu.

 • Tak GDDKiA widzi przebieg drogi S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpoczyna procedowanie raportu środowiskowego dla budowy drogi ekspresowej S-10, który dostarczyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Prezentujemy wariant przebiegu drogi ekspresowej rekomendowany przez GDDKiA.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.