Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSenator zaproponuje bydgoskie poprawki do budżetu państwa

Senator zaproponuje bydgoskie poprawki do budżetu państwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 styczeń 2019 07:21
Wizualizacja nowej Akademii Muzycznej Wizualizacja nowej Akademii Muzycznej

W ubiegłym tygodniu Sejm uchwalił budżet państwa na 2019 roku, w głosowaniach odrzucono wszystkie poprawki złożone przez opozycje, które dotyczyły finansowania zadań dotyczących Bydgoszczy. Teraz budżetem zajmie się Senat – pakiet poprawek zamierza zgłosić senator Andrzej Kobiak.

 

Parlamentarzysta zamierza wnioskować m.in. o przeznaczenie z rezerwy celowej 1o0 mln zł na budowę kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. To zadanie co prawda zapisane jest w Kontrakcie Terytorialnym, ale wicepremier prof. Piotr Glińskie jednoznacznie daje do zrozumienia, że ministerstwo tego zadania nie sfinansuje.

 

Senator Kobiak chce też przeznaczenia 500 mln zł na budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10 oraz 150 mln zł na modernizację linii kolejowych nr 18 i 203 w ciągu Bydgoszcz – Piła – Krzyż. Pozostałe poprawki dotyczą: wsparcia dla rozbudowy Filharmonii Pomorskiej; remontu śluz na drodze wodnej E-70; rekultywacji terenów byłego Zachemu (kwota 20 mln zł); budowy Centrum Sportowego Collegiu Medicum oraz budowy IV kręgu Opery Nova.

 

Większość tych poprawek zgłoszona została jako wnioski mniejszości podczas debaty w Sejmie. Zostały one jednak odrzucone przez większość rządzącą.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

  – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu