Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTelenowela wokół festiwalu Camerimage dobiega końca

Telenowela wokół festiwalu Camerimage dobiega końca

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 styczeń 2019 17:28
Telenowela wokół festiwalu Camerimage dobiega końca Fot: Paweł Zielke

Już jesienią dyrektor festiwalu Marek Żydowicz pożegnał się z Bydgoszczą, mimo to jednak w kolejnych tygodniach prowadził z miastem rozmowy, w przestrzeni publicznej pojawiały się też listy otwarte. Dzisiaj w takim liście Żydowicz ponownie pożegnał się z Bydgoszczą i wszystko wskazuje na to, że jest to pożegnanie definitywne. Telenowela dobiega zatem końca.

 

Wszystko opierało się o pieniądze. Bydgoszcz dopłacała do festiwalu Camerimage wcześniej po 2,5 mln zł rocznie, gdy jednak przed rokiem okazało się, że Żydowicz jednocześnie prowadzi rozmowy na rzecz rozwoju infrastruktury pod Camerimage w Toruniu, dla prezydenta Rafała Bruskiego było to zachowanie nieuczciwe wobec partnera jakim jest Bydgoszcz i postanowił obciąć finansowanie do 500 tys. zł, czyli kwoty jaką dla miasta miał festiwal, którego przyszłość nad Brdą była niepewna.

 

- Jeżeli tak traktuje się partnerów jakimi są samorządy, to jak traktowani mogą być partnerzy biznesowi – skomentował dzisiejszą decyzję Żydowicza, zastępca prezydenta Michał Sztybel – Główną przyczyną braku Camerimage w Bydgoszczy jest nieuczciwe potraktowanie mieszkańców miasta.

 

Prezydent zaproponował na ten rok zwiększenie dofinansowania do 1,5 mln zł, oczekując podjęcia rozmów w sprawie umieszczenia nazwy miasta w tytule festiwalu. Na posiedzeniu komisji Rady Miasta z udziałem dyrektora Camerimage padło stwierdzenie, że jest to obraźliwa propozycja – Mówienie, że 1,5 mln zł jest to obraźliwa propozycja, to jest obrażanie mieszkańców Bydgoszczy - podkreśla Sztybel.

 

Przed posiedzeniem komisji poprawkę do projektu budżetu miasta na rok 2019, zakładającą zwiększenie finansowania dla Camerimage zgłosił klub radnych PiS. Wypowiedzi Marka Żydowicza na komisji sprawiły, że ten klub swoją poprawkę postanowił wycofać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

  – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu