Jesteś tutaj: HomeBydgoszczHistoryczny dla Bydgoszczy wskaźnik bezrobocia

Historyczny dla Bydgoszczy wskaźnik bezrobocia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 styczeń 2019 12:15

Według wstępnych szacunków na dzień 31 grudnia stopa bezrobocia w Bydgoszczy wyniosła 3,5%, co można uznać za historyczny wskaźnik. Zarejestrowanych na terenie miasta było 5.982 bezrobotnych.

Przez grudzień liczba osób bez pracy zmniejszyła się o 35 osób, co pozwoliło zejść ze wskaźnika stopy bezrobocia z 3,6% do 3,5%. Gospodarka ma coraz większy problem ze znalezieniem pracowników, stąd też coraz więcej firm oferuje autobusy dowożące pracowników z okolic.

 

W skali kraju stopa bezrobocia pod koniec grudnia wyniosła 5,8%, notując przez grudzień minimalny wzrost. Jak widać Bydgoszcz w tę tendencję się nie wpisała. Natomiast w województwie kujawsko-pomorskim była powyżej 8,6%, tutaj wzrost bezrobocia notowany był już od listopada.

 

Spoglądając na sąsiadujące z Bydgoszczą powiaty – w powiecie bydgoskim stopa wyniosła 5,6%. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w tym powiecie wzrosła o 18. W powiatach: toruńskim, nakielskim sępoleńskim, inowrocławskim i tucholskim bezrobocie liczone jest nadal w liczbach dwucyfrowych, czyli stopa przekracza 10%. Najgorzej wygląda to w inowrocławskim, gdzie przekroczone jest 12%. Jedynie powiat świecki utrzymuje wskaźnik na poziomie bliskim 7,5%.

 

Warte obejrzenia

  • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

    W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

    Etykiety: piłka nożna
  • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

    Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu