Jesteś tutaj: HomeBydgoszczHistoryczny dla Bydgoszczy wskaźnik bezrobocia

Historyczny dla Bydgoszczy wskaźnik bezrobocia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 styczeń 2019 12:15

Według wstępnych szacunków na dzień 31 grudnia stopa bezrobocia w Bydgoszczy wyniosła 3,5%, co można uznać za historyczny wskaźnik. Zarejestrowanych na terenie miasta było 5.982 bezrobotnych.

Przez grudzień liczba osób bez pracy zmniejszyła się o 35 osób, co pozwoliło zejść ze wskaźnika stopy bezrobocia z 3,6% do 3,5%. Gospodarka ma coraz większy problem ze znalezieniem pracowników, stąd też coraz więcej firm oferuje autobusy dowożące pracowników z okolic.

 

W skali kraju stopa bezrobocia pod koniec grudnia wyniosła 5,8%, notując przez grudzień minimalny wzrost. Jak widać Bydgoszcz w tę tendencję się nie wpisała. Natomiast w województwie kujawsko-pomorskim była powyżej 8,6%, tutaj wzrost bezrobocia notowany był już od listopada.

 

Spoglądając na sąsiadujące z Bydgoszczą powiaty – w powiecie bydgoskim stopa wyniosła 5,6%. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w tym powiecie wzrosła o 18. W powiatach: toruńskim, nakielskim sępoleńskim, inowrocławskim i tucholskim bezrobocie liczone jest nadal w liczbach dwucyfrowych, czyli stopa przekracza 10%. Najgorzej wygląda to w inowrocławskim, gdzie przekroczone jest 12%. Jedynie powiat świecki utrzymuje wskaźnik na poziomie bliskim 7,5%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu