Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBałagan w Radzie Miasta Bydgoszczy

Bałagan w Radzie Miasta Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 28 styczeń 2019 16:04

W piątek wicewojewoda Józef Ramlau unieważnił uchwałę Rady Miasta Bydgoszczy ustalającą składy komisji stałych. Do dzisiaj uchwała nie została opublikowana w Dzienniku Urzędowym, ale już zdążyła wywołać w bydgoskim samorządzie bałagan. Chodzi bowiem o uchwałę regulującą zasady funkcjonowania Rady Miasta.

 

Żeby zrozumieć zamieszanie z unieważnieniem uchwały z dnia 19 grudnia, należy cofnąć się do listopada, do inauguracji prac nowej kadencji. W tej kadencji klubom radnym nie udało się dojść do konsensusu przy ustalaniu składów prezydiów (przewodniczący i wiceprzewodniczący otrzymują dodatki do diet). I chociaż każdy radny jest gdzieś przynajmniej wiceprzewodniczącym, to opozycja uzyskała jedynie jednego przewodniczącego – w komisji rewizyjnej. Dlatego radni opozycji postanowili zapisać się do wszystkich komisji, radni koalicji żeby nie stracić większości, uczynili to samo. Zasiadanie wszystkich radnych we wszystkich komisjach stało się ewenementem na skale kraju, takie rozwiązanie było jednak też niewygodne i nie sprzyjało merytorycznym dyskusjom na komisjach.

 

W grudniu radni Koalicji Obywatelskiej i SLD postanowili przyjąć regulacje ograniczające składy komisji i można powiedzieć, Rada Miasta Bydgoszczy wróciła do trybu pracy znanego z poprzednich kadencji. Niezbyt zadowoleni byli z tego radni PiS. W piątek wojewoda unieważniając uchwałę z 19 grudnia wprowadził nową sytuację. Z interpretacji sytuacji Biura Rady Miasta wynika, że radni są ponownie członkami wszystkich komisji i zapewne jutro (wtorek) posiedzenia komisji będą odbywa się w pełnych składach.

 

W środę na posiedzeniu plenarnych czeka nas zapewne burzliwa dyskusja o decyzji wojewody. Niektórzy radni Koalicji Obywatelskiej działania wojewody uważają jako działanie ,,wojenne”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Oficjalne wyniki wyborów

  W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich i obwieściła wybór Andreja Dudę na kadencję 2020-2025. O tym, że urzędujący prezydent uzyskał reelekcję można było mówić już nad ranem, gdy pojawiły się cząstkowe dane. Na ostateczne wyniki czekaliśmy tak długo głównie z powodu komisji w Wielkiej Brytanii.

 • ,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej”

  Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w ciągu najbliższych 3 lat czeka nas odpoczynek od wyborów. Prezydent elekt Andrzej Duda staje jednak przed wielkim wyzwaniem, obniżenia poziomu debaty publicznej, która w trakcie tej gorącej kampanii niekiedy przekracza nomy. Odbudowa wspólnoty narodowej, to wyzwanie jakie stawiają prezydentowi Andrzejowi Dudzie politycy, w tym przede wszystkim związani z jego zapleczem politycznym Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości z regionu