Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSensacyjne odkrycie podczas budowy Teatru Kameralnego

Sensacyjne odkrycie podczas budowy Teatru Kameralnego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 styczeń 2019 17:01
Sensacyjne odkrycie podczas budowy Teatru Kameralnego Fot: UMB

Archeolodzy nadzorujący budowę nowego Teatru Kameralnego (realizowana inwestycja zakładała rozbiórkę poprzedniego budynku) dokonali dość sensacyjnego odkrycia, odkryli bowiem pozostałości po drewnianej Bramie Miejskiej do Zamku Bydgoskiego.

O tym odkryciu dowiedzieliśmy się podczas sesji Rady Miasta Bydgoszczy, gdy zastępca prezydenta Michał Sztybel prezentował raport o realizowanych w mieście inwestycjach. Odkrycie śladów dawnej Bydgoszczy może bowiem nieco opóźnić realizację inwestycji, obecnie wymusiło bowiem chwilowe przerwanie prac.

 

Na rogu ulic Grodzkiej i Podwale archeolodzy z Robertem Grochowskim na czele odkryli konstrukcję bramy drewnianej z XVI wieku. Drewno zostanie poddane badaniom dendrologicznym, które mają pozwolić na dokładne określenie daty jej powstania. Archeolodzy natrafili również na pozostałości palisady oraz szczątki fortyfikacji. Najprawdopodobniej udało się też odkryć fragmenty mostu prowadzącego do zamku.

 

Lokalizacja zamku / pracownia architektoniczna Archigeum

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu