Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiałe Błota zakończyły sesje budżetową. Urzędnicy muszą liczyć się z cięciami pensji

Białe Błota zakończyły sesje budżetową. Urzędnicy muszą liczyć się z cięciami pensji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 styczeń 2019 21:46

W środę po południu dokończono sesję budżetową Rady Gminy Białe Błota, uchwalając dokument wieloletniej prognozy finansowej. Teraz uchwały budżetowe trafią do przebadania przez Regionalną Izbę Obrachunkową. W opinii współpracowników wójta, propozycja Rady Gminy może być przez RIO odrzucona, co dla gminny oznaczać będzie konsekwencje.

O burzliwych wtorkowych obradach pisaliśmy - Czy Białym Błotom grozi komisarz?

 

Obrady trwały, aż do północy, dlatego postanowiono sesję przerwać do środy godziny 15:00. Po wznowieniu uchwalono tylko wieloletnią perspektywę finansową, będącą konsekwencją uchwalonej jeszcze we wtorek uchwały budżetowej.

 

Na samym początku wicewójt Anna Jankowska-Cepak poinformowała radnych o konsekwencjach uchwalonego dzień wcześniej budżetu (z inicjatywy nieprzychylnego wójtowi klubu „Wybieram Gminę Białe Błota” ). O kwotę ponad 1,3 mln zł zmniejszony będzie budżet przeznaczony na utrzymanie dróg, co może doprowadzić do sytuacji, iż z powodu braku funduszy nie będzie możliwe odśnieżanie dróg. O 400 tys. zł zmniejszone będą wydatki na administrację, stąd też planuje się zmniejszyć fundusze na diety radnych (przypomnijmy, że we wtorek radni klubu „Wybieram Gminę Białe Błota” nie chcieli wprowadzić do porządku obrad uchwały obniżającej diety), a także o 350 tys. zł zmniejszone będą wynagrodzenia pracowników gminy. Urzędnicy muszą zatem liczyć się z tym, że ich pensje będą obniżone. Gmina zrezygnowała również z dotacji dla Policji na zakup nowego radiowozu.

 

Pozyskane zmniejszenia wydatków pozwoliły zwiększyć wydatki na budowę nowych dróg o wartości 2,7 mln zł, co było główną intencją zmian w budżecie klubu „Wybieram Gminę Białe Błota”.

 

W głosowaniu 12 głosami ,,za”, przy 4 ,,przeciw” uchwalono wieloletnią perspektywę finansową, która uwzględnia elementy uchwalono dzień wcześniej budżetu na 2019 rok.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS
  • Klub kolarski Romet chce się odrodzić

    Zakładowy Klub Sportowy ,,Romet” powstał w 1948 roku, w barwach tego klubu jeździli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata. W ostatnim czasie o klubie mało kto słyszał,ale jak twierdzą działacze działalność Rometu Bydgoszcz trwa nieprzerwanie do dzisiaj, ostatnio pojawiła się jednak chęć wyraźniejszego pokazania, że taka marka sportowa tworzy Bydgoszcz.

    Etykiety: Romet

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas