Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiałe Błota zakończyły sesje budżetową. Urzędnicy muszą liczyć się z cięciami pensji

Białe Błota zakończyły sesje budżetową. Urzędnicy muszą liczyć się z cięciami pensji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 styczeń 2019 21:46

W środę po południu dokończono sesję budżetową Rady Gminy Białe Błota, uchwalając dokument wieloletniej prognozy finansowej. Teraz uchwały budżetowe trafią do przebadania przez Regionalną Izbę Obrachunkową. W opinii współpracowników wójta, propozycja Rady Gminy może być przez RIO odrzucona, co dla gminny oznaczać będzie konsekwencje.

O burzliwych wtorkowych obradach pisaliśmy - Czy Białym Błotom grozi komisarz?

 

Obrady trwały, aż do północy, dlatego postanowiono sesję przerwać do środy godziny 15:00. Po wznowieniu uchwalono tylko wieloletnią perspektywę finansową, będącą konsekwencją uchwalonej jeszcze we wtorek uchwały budżetowej.

 

Na samym początku wicewójt Anna Jankowska-Cepak poinformowała radnych o konsekwencjach uchwalonego dzień wcześniej budżetu (z inicjatywy nieprzychylnego wójtowi klubu „Wybieram Gminę Białe Błota” ). O kwotę ponad 1,3 mln zł zmniejszony będzie budżet przeznaczony na utrzymanie dróg, co może doprowadzić do sytuacji, iż z powodu braku funduszy nie będzie możliwe odśnieżanie dróg. O 400 tys. zł zmniejszone będą wydatki na administrację, stąd też planuje się zmniejszyć fundusze na diety radnych (przypomnijmy, że we wtorek radni klubu „Wybieram Gminę Białe Błota” nie chcieli wprowadzić do porządku obrad uchwały obniżającej diety), a także o 350 tys. zł zmniejszone będą wynagrodzenia pracowników gminy. Urzędnicy muszą zatem liczyć się z tym, że ich pensje będą obniżone. Gmina zrezygnowała również z dotacji dla Policji na zakup nowego radiowozu.

 

Pozyskane zmniejszenia wydatków pozwoliły zwiększyć wydatki na budowę nowych dróg o wartości 2,7 mln zł, co było główną intencją zmian w budżecie klubu „Wybieram Gminę Białe Błota”.

 

W głosowaniu 12 głosami ,,za”, przy 4 ,,przeciw” uchwalono wieloletnią perspektywę finansową, która uwzględnia elementy uchwalono dzień wcześniej budżetu na 2019 rok.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Jutro Sejmik Województwa uchwali budżet

    Przed nami budżetowa sesja Sejmiku Województwa – sesje budżetowe należą do najważniejszych, choć w przypadku samorządów wojewódzkich, często radni podejmują decyzje o mniejszej wadze, niż np. w miastach na prawach powiatu. Dlaczego tak jest? - bowiem duża część inwestycji Samorządu Województwa odbywa się poza oficjalnym budżetem, poprzez spółki podległe kapitałowo województwu.

  • Duże ryzyko wystąpienia wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) w naszym województwie

    Istnieje bardzo duże ryzyko wystąpienia ogniska zakażenia ASF w naszym województwie, co wiązać może się z dużymi stratami, bowiem unijne przepisy sanitarne wymagają wybicia całych stad zwierząt hodowlanych. Mięso z regionów, w których stwierdzono ogniska ASF, nie jest natomiast zbyt chętnie kupowane przez producentów żywności.

Wiadomości z regionu

Śledź nas