Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWszystko wskazuje na to, że przetarg na rondo turbinowe będzie rozstrzygnięty

Wszystko wskazuje na to, że przetarg na rondo turbinowe będzie rozstrzygnięty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 styczeń 2019 12:35

Czy perturbacje wokół budżetu gminy Białe Błota mogą zaszkodzić realizacji budowy tzw. Ronda Miedzyń, które usprawnić ma komunikację pomiędzy Białymi Błotami, Cielem, Trzcincem i bydgoskim osiedlem Miedzyń? Z informacji jakie do nas docierają na chwilę obecną nie ma zagrożeń.

Zarząd Dróg Wojewódzkich będący w tym wypadku inwestorem czeka obecnie na potwierdzenie przez gminę Białe Błota zwiększenia finansowania tej inwestycji w najbliższych latach o 2 mln zł. Najtańsza oferta złożona w przetargu okazała się o blisko 3 mln zł droższa od zabezpieczonego na to zadanie budżetu. Jeżeli gmina zwiększy finansowanie, wówczas ZDW zwróci się o dodatkowe środki również do Samorządu Województwa.

 

 

Uchwalony we wtorek budżet oraz w środę wieloletnia perspektywa finansowa gminy Białe Błota uwzględniają zwiększenie finansowania dla budowy ronda turbinowego. Pojawiła się jednak obawa, iż poprawki naniesione przez większość radnych mogą doprowadzić do zakwestionowania budżetu przez RIO. Jak dowiadujemy się w Urzędzie Gminy, akurat zakwestionowania wydatków na rondo turbinowe raczej nie należy się obawiać, stąd najprawdopodobniej ZDW otrzyma od gminy informacje o zwiększeniu finansowania na tę inwestycje.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • PKP ma pomysł na odbudowę kolei do Świecia

    O powrocie pociągów do Świecia, gdzie fragment torów został nawet rozebrany i zagospodarowany pod drogę gminą, mówi się od pewnego czasu. Duże nadzieje daje umieszczenie tej inwestycji w rządowym programie Kolej Plus. Przy okazji prac koncepcyjnych opracowano nawet pewną koncepcję.

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi

Wiadomości z regionu

Śledź nas