Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWszystko wskazuje na to, że przetarg na rondo turbinowe będzie rozstrzygnięty

Wszystko wskazuje na to, że przetarg na rondo turbinowe będzie rozstrzygnięty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 styczeń 2019 12:35

Czy perturbacje wokół budżetu gminy Białe Błota mogą zaszkodzić realizacji budowy tzw. Ronda Miedzyń, które usprawnić ma komunikację pomiędzy Białymi Błotami, Cielem, Trzcincem i bydgoskim osiedlem Miedzyń? Z informacji jakie do nas docierają na chwilę obecną nie ma zagrożeń.

Zarząd Dróg Wojewódzkich będący w tym wypadku inwestorem czeka obecnie na potwierdzenie przez gminę Białe Błota zwiększenia finansowania tej inwestycji w najbliższych latach o 2 mln zł. Najtańsza oferta złożona w przetargu okazała się o blisko 3 mln zł droższa od zabezpieczonego na to zadanie budżetu. Jeżeli gmina zwiększy finansowanie, wówczas ZDW zwróci się o dodatkowe środki również do Samorządu Województwa.

 

 

Uchwalony we wtorek budżet oraz w środę wieloletnia perspektywa finansowa gminy Białe Błota uwzględniają zwiększenie finansowania dla budowy ronda turbinowego. Pojawiła się jednak obawa, iż poprawki naniesione przez większość radnych mogą doprowadzić do zakwestionowania budżetu przez RIO. Jak dowiadujemy się w Urzędzie Gminy, akurat zakwestionowania wydatków na rondo turbinowe raczej nie należy się obawiać, stąd najprawdopodobniej ZDW otrzyma od gminy informacje o zwiększeniu finansowania na tę inwestycje.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

  Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu