Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy Robert Biedroń dobije ostatecznie SLD?

Czy Robert Biedroń dobije ostatecznie SLD?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 luty 2019 00:35

W wyborach samorządowych SLD uzyskało w Bydgoszczy najgorszy wynik w historii, jeżeli jesienią nie uda się powrócić do parlamentu, to może oznaczać dla tej partii ostateczne wyprowadzenie sztandaru. W niedzielę odbyła się inauguracja partii Roberta Biedronia ,,Wiosna”, która może być główną przeszkodą w drodze SLD do parlamentu.

 

Zanim Robert Biedroń ogłosił nazwę swojej partii, to już w sondażach miał wyższe poparcie od Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W niedzielnej konwencji partii ,,Wiosna” uczestniczyli z naszego regionu niegdyś działacze SLD oraz Ruchu Palikota. Obecni byli także działacze Inicjatywy Polskiej (wcześniej SLD), którzy widocznie nie zostali skuszeni polityką Barbary Nowackiej opierającej się o bliską współpracę z Platformą Obywatelską. Do ruchu Biedronia przeszli również niegdyś liderzy SLD, jak kandydujący przed 4 laty z Bydgoszczy do Sejmu Krzysztof Gawkowski.

 

Z ciekawości na kongres wiosny udał się też były poseł Grzegorz Gruszka, który pytany przez nas o perspektywy dla SLD przyznaje - SLD znajduje się obecnie w trudnej sytuacji, co jest skutkiem tego, że przez ostatnie lata nic nie robiono, aby pokazać się ze swoim szyldem. Mamy do czynienia z życiem z dnia na dzień, jedyne co ostatnio zrobiono, to próbowano się przypomnieć elektoratowi z PRL. Jeżeli szyld SLD nie pojawi się w wyborach do Parlamentu Europejskiego, to na jesień może być już nieobecny.

 

Brak komitetu SLD w majowych wyborach jest prawdopodobny, bowiem liderzy partii prowadzą rozmowy z Platformą Obywatelską na rzecz budowania Koalicji Obywatelskiej. Wczoraj w radiu RMF FM Leszek Miller przyznał, że partia Biedronia najprawdopodobniej do Sejmu wejdzie, z poparciem w jego opinii na poziomie około 10%, jednocześnie wyraził pogląd, iż nazwa ,,Wiosna” sugeruje, iż będzie to partia sezonowa - Podczas tej konwencji Robert Biedroń ani razu nie zaatakował SLD, natomiast ze zdziwieniem i niesmakiem odbieram ataki Leszka Millera i Jerzego Wenderlicha pod adresem Roberta Biedronia i powstającej formacji. A tak w ogóle obecność Leszka Millera w obecności Kazimierza Marcinkiewicza pokazuje, że jego obecność w Samoobronie nie była przypadkiem. Węch polityczny stracił już dawno – odnosi się do słów Millera, Gruszka.

 

A jak na perspektywy ,,Wiosny” spogląda Gruszka? - Nie jedna partia chciałaby mieć taki potencjał jaki był widoczny na inauguracji. Pytanie jak zostanie on wykorzystany?

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

  Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu