Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNajbardziej niebezpieczne punkty na drogowej mapie Bydgoszczy

Najbardziej niebezpieczne punkty na drogowej mapie Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 luty 2019 00:43
Rondo Maczka Rondo Maczka

Jak wynika z danych operatora aplikacji Yanosik umożliwiającej nawigację, ponad 480 kolizji w 2018 roku odnotowano na terenie Bydgoszczy w pięciu punktach. Prezentujemy ich mapę.

Najbardziej niebezpiecznym punktem okazało się Rondo Jagiellonów, gdzie w zakończonym roku aplikacja Yanosik odnotowała 115 kolizji.

 

- Bazując na częstotliwości występowania wypadków drogowych, stworzyliśmy listę najbardziej niebezpiecznych miejsc w Bydgoszczy. System Yanosik umożliwia wysyłanie i odbieranie różnego rodzaju ostrzeżeń przez kierowców, w tym również zgłoszeń o kolizjach. Autentyczność zgłoszeń jest weryfikowana przez samych kierowców, którzy przejeżdżając przez dane miejsce, mogą zatwierdzić lub odwołać dodany wcześniej komunikat – komentuje Magda Zglińska, Yanosik – Dzięki temu możemy określić lokalizacje, w których najczęściej dochodzi do wypadków – dodaje. Gdzie w takim razie bydgoscy kierowcy powinni szczególnie mieć się na baczności?

 Kolejne dwa miejsca przypadają na zachód od tej lokalizacji. Na drugim miejscu znalazło się Rondo Maczka z 107 kolizjami, gdzie krzyżują drogi krajowe 80 i 25 (na Koszalin). Jadąc dalej Grunwaldzką w kierunku centrum mamy trzecią lokatę czyli Rondo Grunwaldzie z 92 kolizjami. Pamiętajmy, że przez kilka miesięcy to rondo funkcjonowało bez sygnalizacji świetlnej z uwagi na budowę ścieżek rowerowych.

 

Na czwartym miejscu mamy skrzyżowanie Wyszyńskiego z Kamienną, czyli skrzyżowanie drogi krajowej nr 5 z trasą WZ. W tym miejscu odnotowano 91 kolizji. Na piątym miejscu mamy Rondo Fordońskie z 78 kolizjami.

 

Rondo Jagiellonów, gdzie odnotowano największą liczbę kolizji jest jedynym punktem w tym zestawieniu, gdzie na stałe nie funkcjonuje sygnalizacja świetlna, dodatkowo mamy też ruch tramwajowy. Różnica pomiędzy drugim rondem Maczka jest jednak niewielka. Samo Rondo Maczka raczej nie sprawia wrażenia punktu szczególnie niebezpiecznego, jak jednak pokazuje statystyka Yanosika, warto w tym miejscu uważać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS
  • Klub kolarski Romet chce się odrodzić

    Zakładowy Klub Sportowy ,,Romet” powstał w 1948 roku, w barwach tego klubu jeździli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata. W ostatnim czasie o klubie mało kto słyszał,ale jak twierdzą działacze działalność Rometu Bydgoszcz trwa nieprzerwanie do dzisiaj, ostatnio pojawiła się jednak chęć wyraźniejszego pokazania, że taka marka sportowa tworzy Bydgoszcz.

    Etykiety: Romet

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas