Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNajbardziej niebezpieczne punkty na drogowej mapie Bydgoszczy

Najbardziej niebezpieczne punkty na drogowej mapie Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 luty 2019 00:43
Rondo Maczka Rondo Maczka

Jak wynika z danych operatora aplikacji Yanosik umożliwiającej nawigację, ponad 480 kolizji w 2018 roku odnotowano na terenie Bydgoszczy w pięciu punktach. Prezentujemy ich mapę.

Najbardziej niebezpiecznym punktem okazało się Rondo Jagiellonów, gdzie w zakończonym roku aplikacja Yanosik odnotowała 115 kolizji.

 

- Bazując na częstotliwości występowania wypadków drogowych, stworzyliśmy listę najbardziej niebezpiecznych miejsc w Bydgoszczy. System Yanosik umożliwia wysyłanie i odbieranie różnego rodzaju ostrzeżeń przez kierowców, w tym również zgłoszeń o kolizjach. Autentyczność zgłoszeń jest weryfikowana przez samych kierowców, którzy przejeżdżając przez dane miejsce, mogą zatwierdzić lub odwołać dodany wcześniej komunikat – komentuje Magda Zglińska, Yanosik – Dzięki temu możemy określić lokalizacje, w których najczęściej dochodzi do wypadków – dodaje. Gdzie w takim razie bydgoscy kierowcy powinni szczególnie mieć się na baczności?

 Kolejne dwa miejsca przypadają na zachód od tej lokalizacji. Na drugim miejscu znalazło się Rondo Maczka z 107 kolizjami, gdzie krzyżują drogi krajowe 80 i 25 (na Koszalin). Jadąc dalej Grunwaldzką w kierunku centrum mamy trzecią lokatę czyli Rondo Grunwaldzie z 92 kolizjami. Pamiętajmy, że przez kilka miesięcy to rondo funkcjonowało bez sygnalizacji świetlnej z uwagi na budowę ścieżek rowerowych.

 

Na czwartym miejscu mamy skrzyżowanie Wyszyńskiego z Kamienną, czyli skrzyżowanie drogi krajowej nr 5 z trasą WZ. W tym miejscu odnotowano 91 kolizji. Na piątym miejscu mamy Rondo Fordońskie z 78 kolizjami.

 

Rondo Jagiellonów, gdzie odnotowano największą liczbę kolizji jest jedynym punktem w tym zestawieniu, gdzie na stałe nie funkcjonuje sygnalizacja świetlna, dodatkowo mamy też ruch tramwajowy. Różnica pomiędzy drugim rondem Maczka jest jednak niewielka. Samo Rondo Maczka raczej nie sprawia wrażenia punktu szczególnie niebezpiecznego, jak jednak pokazuje statystyka Yanosika, warto w tym miejscu uważać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

  Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu