Jesteś tutaj: HomeBydgoszczIPN buduje nową siedzibę

IPN buduje nową siedzibę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 16 luty 2019 07:51
IPN buduje nową siedzibę Wizualizacja IPN

Za dwa lata zmieni się krajobraz ulicy Grudziądzkiej, przed budynkiem Sądu Rejonowego stanie nowy gmach Instytutu Pamięci Narodowej, gdzie mieścić będzie się delegatura gdańskiego oddziału Instytutu. Do tej pory prowadzone były prace archeologiczne.

Od kilku dni znane są już wizualizacje nowej siedziby bydgoskiego IPN. Będzie to budynek liczący trzy kondygnacje. W listopadzie Instytut rozstrzygnął przetarg na realizację prac budowlanych, które wygrało konsorcjum w którym liderem jest firma ALSTAL z Jacewa pod Inowrocławiem. Za wykonanie inwestycji wykonawca zarobi niecałe 37 mln zł.

 

Obecnie IPN korzysta z budynku Urzędu Miasta przy ulicy Grudziądzkiej, czyli przeprowadzka Instytutu nie będzie specjalnie daleka. W obecnej sytuacji IPN ma jednak ograniczone warunki lokalowe, stąd też zapadła decyzja o budowie nowej siedziby. Działkę pod budowę obiektu przekazało Miasto Bydgoszcz, w ramach wymiany ze Skarbem Państwa za nieruchomości przy ulicy Rejewskiego w Fordonie.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas