Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiepodleglaBydgoszcz.pl

NiepodleglaBydgoszcz.pl

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 luty 2019 12:27

Z wielką radością inaugurujemy dzisiaj działalność naszego projektu edukacyjnego Niepodległa Bydgoszcz. Symbolicznie dzieje się to dzień po 100. rocznicy rozejmu w Trewirze.

O inicjatywie Niepodległa Bydgoszcz wspominaliśmy tuż przed 11 listopada, symbolicznej dla Polaków dacie. Walka o niepodległą Bydgoszcz nie kończyła się jednak wówczas, bowiem trwała jeszcze przez ponad rok. Ważnym jej elementem stało się Powstanie Wielkopolskie. Natomiast przed 11 listopada 1918 roku pokolenia bydgoszczan, pomimo przewagi żywiołu niemieckiego, broniły polskiego charakteru Bydgoszczy.

 

Zapraszamy na stronię – www.niepodleglabydgoszcz.pl

 

Projekt będzie dalej rozwijany.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu