Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPodpisano umowę na modernizację stadionu Polonii

Podpisano umowę na modernizację stadionu Polonii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 luty 2019 19:22

Wszystko wskazuje na to, że na wiosnę przyszłego roku stadion Polonii Bydgoszcz będzie miał nową trybunę. Dzisiaj w ratuszu podpisano umowę na wyczekaną modernizację tego obiektu sportowego.

- Budownictwo to jest sportowe wyzwanie – powiedział prezes bydgoskiej firmy EBUD Andrzej Wosik, która wykona za 21,5 mln zł inwestycje na Polonii. Plan inwestycyjny zakłada przebudowę trybuny wschodniej - ,,B”. Nowoczesna trybuna ma pomieścić 2,5 tys. widzów oraz spełniać wymogi zarówno Ekstraligi Żużlowej oraz Polskiego Związku Motorowego.

 

- Mamy rok na realizację tej inwestycji i nie przewidujemy opóźnień. Dla tej budowy najważniejsze jest by nie zakłócić działalności sportowej klubu i ukończyć ją w terminie - dodał Andrzej Wosik Prezes EBUD. Sektor „B” będzie przybliżony do toru, co powoli kibicom lepiej obserwować zmagania na torze i boisku.

 

Nowa trybuna będzie posiadać również infrastrukturę zaplecza dla zawodników, przy niej powstanie też nowy parking, który będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu