Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPodpisano umowę na modernizację stadionu Polonii

Podpisano umowę na modernizację stadionu Polonii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 luty 2019 19:22

Wszystko wskazuje na to, że na wiosnę przyszłego roku stadion Polonii Bydgoszcz będzie miał nową trybunę. Dzisiaj w ratuszu podpisano umowę na wyczekaną modernizację tego obiektu sportowego.

- Budownictwo to jest sportowe wyzwanie – powiedział prezes bydgoskiej firmy EBUD Andrzej Wosik, która wykona za 21,5 mln zł inwestycje na Polonii. Plan inwestycyjny zakłada przebudowę trybuny wschodniej - ,,B”. Nowoczesna trybuna ma pomieścić 2,5 tys. widzów oraz spełniać wymogi zarówno Ekstraligi Żużlowej oraz Polskiego Związku Motorowego.

 

- Mamy rok na realizację tej inwestycji i nie przewidujemy opóźnień. Dla tej budowy najważniejsze jest by nie zakłócić działalności sportowej klubu i ukończyć ją w terminie - dodał Andrzej Wosik Prezes EBUD. Sektor „B” będzie przybliżony do toru, co powoli kibicom lepiej obserwować zmagania na torze i boisku.

 

Nowa trybuna będzie posiadać również infrastrukturę zaplecza dla zawodników, przy niej powstanie też nowy parking, który będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

Wiadomości z regionu