Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzanujmy się. Zastępca prezydenta nie jest od robienia kwerend gabinetów ginekologicznych

Szanujmy się. Zastępca prezydenta nie jest od robienia kwerend gabinetów ginekologicznych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 20 luty 2019 00:52

Miesięczni posłowie składają do ministrów interpelacje, które liczyć można w tysiącach. Są posłowie, którzy robią to tylko dla statystyki. Skutkuje to jednak tym, iż na większość interpelacji udzielane są odpowiedzi bardzo lakoniczne. W bydgoskim samorządzie władze miasta starają się udzielać dość szczegółowych odpowiedzi, trzeba jednak to szanować.

W ostatnim czasie radna Joanna Czerska-Thomas złożyła dwie interpelacje dotyczące funkcjonowania gabinetów w Bydgoszczy, czyli kwestii która leży poza kompetencjami samorządu, a tym bardziej prezydenta. Jedynie na co ratusz może mieć wpływ to na ginekologię w Szpitalu Miejskim, ale jak zresztą wyjaśniła zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz ograniczony, bowiem decyzje w tym zakresie dyrektor szpitala podejmuje samodzielnie.

 

Radna pyta o liczbę i dokładne adresy gabinetów ginekologicznych dostosowanych do potrzeb kobiet z niepełnosprawnością oraz wskazanie jakie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w nich się znalazły. Druga interpelacja dotyczy podania dokładnego adresu gabinetów, które działają w niestandardowych godzinach.

 

Ratusz specjalnych możliwości dokładnej odpowiedzi na pytanie z racji kompetencji nie posiada. Prezydent Waszkiewicz tłumaczy radnej, że w nagłej sytuacji pacjentki mogą skorzystać z całodobowych Izb Przyjęć w bydgoskich szpitalach. Prezydent przedstawia radnej również zestawienie gabinetów z godzinami pracy, którym dysponuje od NFZ. Co jednak z prywatnymi gabinetami? - Urząd Miasta Bydgoszczy nie prowadzi rejestru podmiotów leczniczych – wyjaśnia prezydent Waszkiewicz.

 

Takie dane (dotyczące adresów publicznych gabinetów) każdy może bez problemu uzyskać z NFZ, bez pośrednictwa Urzędu Miasta, które kosztuje tylko zastępce prezydenta i podległych mu pracowników czas, który mogliby inaczej spożytkować.

 

Szanujmy się zatem nawzajem, dlatego radni nie powinni wykorzystywać interpelacji, do wykonywania pracy przez ratusz za nich.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • PZPN rozważa reformę szczebli ligowych

    Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił się do prezesów okręgowych związków (wojewódzkich) z prośbą o opinie w prawie projektu zmiany nazw lig. Ekstraklasa miałaby się ponownie stać I ligą.

    Etykiety: piłka nożna
  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 08.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 277

- liczba osób hospitalizowanych – 227

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 5460

- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 621

- liczba pobranych próbek – 5419

- liczba ozdrowieńców - 5

- liczba zgonów – 5

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam

Wiadomości z regionu