Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTo przejście czeka tylko na tragedię!

To przejście czeka tylko na tragedię!

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 22 luty 2019 00:32

Przy ulicy Grunwaldzkiej, nieopodal rzeczki Flis, od kilku miesięcy funkcjonuje tymczasowe przejście dla pieszych – przynajmniej tak wynika z oznakowania. Szczególnie niebezpiecznie w tym miejscu jest po zmroku, wówczas przechodzenie przez dość ruchliwą jezdnie to wręcz rosyjska ruletka.

Od kilku miesięcy ciąg pieszy na mostku nad rzeczką Flis jest zamknięty, stąd też piesi muszą przejść na południową część jezdni. Żeby nie czynili tego ,,na dziko”, w tym miejscu powstało tymczasowe przejście dla pieszych. Niestety przypomina ono prowizorkę. Żółte oznakowanie poziome dzisiaj jest już ledwo widoczne. Znaki pionowe natomiast z punktu widzenia kierowcy są widoczne na ostatnią chwilę. Szczególnie niebezpiecznie robi się jednak po zmroku, gdy kierującemu może być ciężko dostrzec pieszego, bowiem to miejsce jest niedoświetlone.

 

Na szczęście do tej pory w tym miejscu nie doszło do żadnego incydentu i miejmy nadzieję, że drogowcy podejmą pilnie działania, na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Dmuchajmy na zimne, aby niedopuścić do tragedii!

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

  • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

    Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu