Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPlac Piastowski parkiem?

Plac Piastowski parkiem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 luty 2019 00:17
Plac Piastowski 1916-1917 Plac Piastowski 1916-1917 Fot: fotopolska.eu

Tradycje handlowe Placu Piastowskich sięgają przynajmniej stu lat, kiedyś było to jednak miejsce również o walorach rekreacyjnych. Najwyższa pora, aby w końcu na poważnie potraktować pytanie, co dalej z tym miejscem? Okazją do tego będzie jutrzejsza sesja Rady Miasta Bydgoszczy.

Okazją, bowiem radni będą głosowań nad odkupem od PKN Orlen działki przylegającej na północ od targowiska, na której w przeszłości znajdowała się stacja benzynowa. Jak tłumaczy Miejska Pracownia Urbanistyczna, chodzi o uporządkowanie spraw własnościowych tego miejsca, aby stał się to ostatecznie całkowicie plac publiczny. Wówczas będzie można zdecydować co w tym miejscu dalej.

 

Z jednej strony działa w tym miejscu targowisko, którego likwidacja zapewne wywołała by jakieś głosy sprzeciwu. Ratusz nie wyklucza, że działka po dawnej stacji paliw, mogłaby zostać włączona do targowiska, co jakimś stopniu przyniosłoby poprawę estetyki

 

Są jednak z drugiej strony oczekiwania znacznie bardziej radykalnych działań, na rzecz poprawy estetyki Placu Piastowskich, poprzez utworzenie w miejscu targowiska terenów rekreacyjnych. W uzasadnieniu do jutrzejszej uchwały MPU wplata propozycję utworzenia w miejscu targowiska miejsca rekreacji z funkcją handlu o profilu warzywnym. Tak daleko idące deklaracje nie będą jeszcze jutro podejmowane, ale kiedyś trzeba będzie w końcu podjąć jakieś decyzje, w jakim kierunku ma się kształtować przyszłość Placu Piastowskich.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu