Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPlac Piastowski parkiem?

Plac Piastowski parkiem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 luty 2019 00:17
Plac Piastowski 1916-1917 Plac Piastowski 1916-1917 Fot: fotopolska.eu

Tradycje handlowe Placu Piastowskich sięgają przynajmniej stu lat, kiedyś było to jednak miejsce również o walorach rekreacyjnych. Najwyższa pora, aby w końcu na poważnie potraktować pytanie, co dalej z tym miejscem? Okazją do tego będzie jutrzejsza sesja Rady Miasta Bydgoszczy.

Okazją, bowiem radni będą głosowań nad odkupem od PKN Orlen działki przylegającej na północ od targowiska, na której w przeszłości znajdowała się stacja benzynowa. Jak tłumaczy Miejska Pracownia Urbanistyczna, chodzi o uporządkowanie spraw własnościowych tego miejsca, aby stał się to ostatecznie całkowicie plac publiczny. Wówczas będzie można zdecydować co w tym miejscu dalej.

 

Z jednej strony działa w tym miejscu targowisko, którego likwidacja zapewne wywołała by jakieś głosy sprzeciwu. Ratusz nie wyklucza, że działka po dawnej stacji paliw, mogłaby zostać włączona do targowiska, co jakimś stopniu przyniosłoby poprawę estetyki

 

Są jednak z drugiej strony oczekiwania znacznie bardziej radykalnych działań, na rzecz poprawy estetyki Placu Piastowskich, poprzez utworzenie w miejscu targowiska terenów rekreacyjnych. W uzasadnieniu do jutrzejszej uchwały MPU wplata propozycję utworzenia w miejscu targowiska miejsca rekreacji z funkcją handlu o profilu warzywnym. Tak daleko idące deklaracje nie będą jeszcze jutro podejmowane, ale kiedyś trzeba będzie w końcu podjąć jakieś decyzje, w jakim kierunku ma się kształtować przyszłość Placu Piastowskich.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas