Jesteś tutaj: HomeBydgoszczListy przychodzą z dużym opóźnieniem, bo nie ma komu ich dostarczyć

Listy przychodzą z dużym opóźnieniem, bo nie ma komu ich dostarczyć

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 luty 2019 18:51

Od kilku miesięcy mówi się o tym, że w Polsce są wakaty jeżeli chodzi o listonoszy, ten problem szczególnie odczuwalny jest w gminie Białe Błota, gdzie jak skarżą się mieszkańcy, niekiedy listy przychodzą np. z dwutygodniowym opóźnieniem. Poczta Polska szuka listonoszy, ale nie ma zbytnio chętnych.

Jeżeli ktoś chciałby pracować w charakterze listonosza w gminie Białe Błota, to Poczta Polska przyjmie go z otwartymi rękami – słyszymy.

 

- Poczta Polska, podobnie jak inne duże firmy sieciowe – centra handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe, operatorzy logistyczni, duże zakłady produkcyjne, zmaga się z wyzwaniami wynikającymi z trudnej sytuacji na rynku pracy. Dotyczy to zwłaszcza obszarów aglomeracyjnych w tym również w województwie kujawsko-pomorskim – informuje nas Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej - W rejonach doręczeń urzędu pocztowego Białe Błota kierujemy do wsparcia służby doręczeń listonoszy z innych urzędów pocztowych oraz dodatkowych pracowników zatrudnionych na umowy-zlecenia.

 

Poczta Polska informuje nas, że od marca ubiegłego roku we współpracy z Urzędem Gminy i sołectwem Łochowo, w którym mieści się Urząd Pocztowy, poszukiwane są osoby do pracy w charakterze listonosza, jak widać chętnych jednak zbytnio nie ma. Jak wynika z danych dotyczących rynku pracy, uposażenia listonoszów są niższe od pracowników sklepów wielkopowierzchniowych, których także brakuje. Praca w gminie Białe Błota, o niezbyt zwartej zabudowie, jest natomiast trudniejsza niż niż w przypadku miasta. Poczta Polska póki co poprosiła mieszkańców o ułatwienie pracy donosicielom poprzez właściwe oznaczenie posesji - Prawidłowo oznaczona numeracja posesji umożliwia nie tylko dużo sprawniejsze działanie listonoszy, także innych podmiotów, jak pogotowie ratunkowe czy straż pożarna. Natomiast skrzynki oddawcze powinny być umieszczone w miejscu dostępnym dla uczestników procesu doręczania korespondencji. Jest to bardzo istotny element rynku usług pocztowych, który umożliwia operatorom pocztowym skuteczne i szybkie wykonywanie usług, a klientom wygodny i bezpieczny dostęp do przesyłek.

 

Poinformowano nas również, iż toczą się negocjacje z potencjalnym najemcom nowej siedziby Poczty Polskiej w Łochowie. Obecna lokalizacja zdaniem mieszkańców nie spełnia wszystkich norm.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu