Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO tym jak wyglądały pierwsze dni bydgoskiej wolności

O tym jak wyglądały pierwsze dni bydgoskiej wolności

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 marzec 2019 10:04

Dwa tygodnie temu organizowaliśmy uroczystości w 100. rocznicę podpisania rozejmu w Trewirze, który politycznie koncesjonował zdobycze zbrojne Powstania Wielkopolskiego. Stąd też z datą 16 lutego, zawsze podkreślany jest zwycięski finał tego zrywu.

 

Po części oficjalnej uroczystości swój wykład wygłosił regionalista Krzysztof Drozdowski - Mówiąc o Powstaniu Wielkopolskim, o przyłączeniu Bydgoszczy do Macierzy, mówimy o sprawach politycznych, gospodarczych, społecznych, a mało informacji pojawia się na temat spraw wojskowych.

 

Zachęcamy do posłuchania wykładu pt. ,,,,Pierwsze dni bydgoskiej wolności w 1920 r.” :

 

Materiał z części oficjalnej:

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Komitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

    Przed świętami zawiązał się w Warszawie Międzyszkolny Komitet Strajkowy pracowników oświaty, który dzisiaj podjął decyzję o tym, że maturzyści otrzymają oceny końcowe, jednocześnie jego przedstawiciele krytykowali rząd za brak rzeczowej woli dialogu. Najważniejsze dla maturzystów jest jednak to, że otrzymają oceny końcowe i będą mogli przystąpić w maju do matur.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.