Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO tym jak wyglądały pierwsze dni bydgoskiej wolności

O tym jak wyglądały pierwsze dni bydgoskiej wolności

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 marzec 2019 10:04

Dwa tygodnie temu organizowaliśmy uroczystości w 100. rocznicę podpisania rozejmu w Trewirze, który politycznie koncesjonował zdobycze zbrojne Powstania Wielkopolskiego. Stąd też z datą 16 lutego, zawsze podkreślany jest zwycięski finał tego zrywu.

 

Po części oficjalnej uroczystości swój wykład wygłosił regionalista Krzysztof Drozdowski - Mówiąc o Powstaniu Wielkopolskim, o przyłączeniu Bydgoszczy do Macierzy, mówimy o sprawach politycznych, gospodarczych, społecznych, a mało informacji pojawia się na temat spraw wojskowych.

 

Zachęcamy do posłuchania wykładu pt. ,,,,Pierwsze dni bydgoskiej wolności w 1920 r.” :

 

Materiał z części oficjalnej:

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu