Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO tym jak wyglądały pierwsze dni bydgoskiej wolności

O tym jak wyglądały pierwsze dni bydgoskiej wolności

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 marzec 2019 10:04

Dwa tygodnie temu organizowaliśmy uroczystości w 100. rocznicę podpisania rozejmu w Trewirze, który politycznie koncesjonował zdobycze zbrojne Powstania Wielkopolskiego. Stąd też z datą 16 lutego, zawsze podkreślany jest zwycięski finał tego zrywu.

 

Po części oficjalnej uroczystości swój wykład wygłosił regionalista Krzysztof Drozdowski - Mówiąc o Powstaniu Wielkopolskim, o przyłączeniu Bydgoszczy do Macierzy, mówimy o sprawach politycznych, gospodarczych, społecznych, a mało informacji pojawia się na temat spraw wojskowych.

 

Zachęcamy do posłuchania wykładu pt. ,,,,Pierwsze dni bydgoskiej wolności w 1920 r.” :

 

Materiał z części oficjalnej:

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Opozycja nie pójdzie do wyborów wspólnie

    Blok Koalicji Europejskiej, który powołano na wybory do Parlamentu Europejskiego, ostatecznie nie przetrwał do wyborów parlamentarnych, choć jeszcze niedawno panowało na opozycji przekonanie, że tą współpracę należy w takiej formie utrzymać. Ostatecznie liderzy się nie dogadali, a jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle chodzi o miejsca na listach wyborczych.

  • IUNG stwierdził suszę w naszym województwie

    Fala upałów już za nami, ich skutki przez dłuższy czas będą odczuwać rolnicy, ale również my możemy w przyszłości w cenach towarów. Instytut Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach w najnowszym komunikacie stwierdził, że w okresie maja – lipca susza wystąpiła w 14 województwach, w tym w kujawsko-pomorskim. Problem suszy dotknął łącznie 2477 gmin.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.