Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPierwszy raz w Bydgoszczy pobiegli Tropem Wilczym

Pierwszy raz w Bydgoszczy pobiegli Tropem Wilczym

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 marzec 2019 18:47
Pierwszy raz w Bydgoszczy pobiegli Tropem Wilczym Fot i wideo: Bogusław Białas

Z rynku w Starym Fordonie pobiegł pierwszy Bieg Tropem Wilczym organizowany w Bydgoszczy. Kilkudziesięciu uczestników przebiegło symboliczny dystans 1963 metrów, aby oddać hołd Żołnierzom Wyklętym. Do tej pory bydgoszczanie brali głównie udział w biegu organizowanym w Białych Błotach, gdzie w tym roku również odbył się bieg.

Fordoński bieg, a właściwie można powiedzieć, że bydgoski bieg, zorganizowano z inicjatywy posła Piotra Króla przy udziale Rady Osiedla Stary Fordon. Rozpoczęto od złożenia kwiatów przy fordońskim zakładzie karnym, w którym również byli więzieni żołnierze niezłomni. Obecny był sztandar Straży Więziennej.

 

 

Trasa 1963 metry nawiązuje do daty śmierci ostatniego z wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu