Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPierwszy raz w Bydgoszczy pobiegli Tropem Wilczym

Pierwszy raz w Bydgoszczy pobiegli Tropem Wilczym

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 marzec 2019 18:47
Pierwszy raz w Bydgoszczy pobiegli Tropem Wilczym Fot i wideo: Bogusław Białas

Z rynku w Starym Fordonie pobiegł pierwszy Bieg Tropem Wilczym organizowany w Bydgoszczy. Kilkudziesięciu uczestników przebiegło symboliczny dystans 1963 metrów, aby oddać hołd Żołnierzom Wyklętym. Do tej pory bydgoszczanie brali głównie udział w biegu organizowanym w Białych Błotach, gdzie w tym roku również odbył się bieg.

Fordoński bieg, a właściwie można powiedzieć, że bydgoski bieg, zorganizowano z inicjatywy posła Piotra Króla przy udziale Rady Osiedla Stary Fordon. Rozpoczęto od złożenia kwiatów przy fordońskim zakładzie karnym, w którym również byli więzieni żołnierze niezłomni. Obecny był sztandar Straży Więziennej.

 

 

Trasa 1963 metry nawiązuje do daty śmierci ostatniego z wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu