Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrudne dla ministra sportu pytania o przyszłość lekkiej atletyki i budowy hali na Zawiszy

Trudne dla ministra sportu pytania o przyszłość lekkiej atletyki i budowy hali na Zawiszy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 marzec 2019 14:14
Trudne dla ministra sportu pytania o przyszłość lekkiej atletyki i budowy hali na Zawiszy Fot: PZLA

Za nami weekend wspaniałych emocji w Glasgow, gdzie w czasie Halowych Mistrzostw Europy Polacy zwyciężyli w klasyfikacji medalowej. Dla nas satysfakcją mogą być złote medale zdobyte przez bydgoszczan: Marcina Lewandowskiego, Pawła Wojciechowskiego i Igę Baumgart-Witan w kobiecej sztafecie. Pojawia się jednak pytanie, czy królowa sportu ma szansę na większe finansowanie i czy rząd wesprze budowę hali w kompleksie Zawiszy.

W sierpniu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że na rozwój lekkiej atletyki planuje się przeznaczyć jako bonus 300 mln zł. Zapowiedź ta padła po bardzo dobrych dla Polaków mistrzostwach w Berlinie. Z tych pieniędzy miała by powstać również infrastruktura, w tym hale lekkoatletyczne. O dofinansowanie budowy nowej hali w kompleksie sportowym Zawiszy zabiega Bydgoszcz. Jeżeli zauważymy, że Glasgow aż 3 trzy złote medale z 7 zdobytych przez Polaków, było udziałem bydgoszczan, to wydaje się to doskonała rekomendacja dla realizacji takiej inwestycji w naszym mieście.

 

O zapowiedź przekazania dodatkowych 300 mln zł, a także plany rządu dotyczące budowy nowych hal lekkoatletycznych zapytał w interpelacji z 10 grudnia poseł Paweł Olszewski. Minister sportu Witold Bańka do dzisiaj nie udzielił jednak odpowiedzi. Jedynie 11 stycznia wniósł o przedłużenie terminu udzielenia odpowiedzi.

 

Być może sukcesy Polaków w Szkocji sprawią, że tematyce rozwoju lekkiej atletyki w Polsce poświęci się więcej uwagi.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu