Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrudne dla ministra sportu pytania o przyszłość lekkiej atletyki i budowy hali na Zawiszy

Trudne dla ministra sportu pytania o przyszłość lekkiej atletyki i budowy hali na Zawiszy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 marzec 2019 14:14
Trudne dla ministra sportu pytania o przyszłość lekkiej atletyki i budowy hali na Zawiszy Fot: PZLA

Za nami weekend wspaniałych emocji w Glasgow, gdzie w czasie Halowych Mistrzostw Europy Polacy zwyciężyli w klasyfikacji medalowej. Dla nas satysfakcją mogą być złote medale zdobyte przez bydgoszczan: Marcina Lewandowskiego, Pawła Wojciechowskiego i Igę Baumgart-Witan w kobiecej sztafecie. Pojawia się jednak pytanie, czy królowa sportu ma szansę na większe finansowanie i czy rząd wesprze budowę hali w kompleksie Zawiszy.

W sierpniu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że na rozwój lekkiej atletyki planuje się przeznaczyć jako bonus 300 mln zł. Zapowiedź ta padła po bardzo dobrych dla Polaków mistrzostwach w Berlinie. Z tych pieniędzy miała by powstać również infrastruktura, w tym hale lekkoatletyczne. O dofinansowanie budowy nowej hali w kompleksie sportowym Zawiszy zabiega Bydgoszcz. Jeżeli zauważymy, że Glasgow aż 3 trzy złote medale z 7 zdobytych przez Polaków, było udziałem bydgoszczan, to wydaje się to doskonała rekomendacja dla realizacji takiej inwestycji w naszym mieście.

 

O zapowiedź przekazania dodatkowych 300 mln zł, a także plany rządu dotyczące budowy nowych hal lekkoatletycznych zapytał w interpelacji z 10 grudnia poseł Paweł Olszewski. Minister sportu Witold Bańka do dzisiaj nie udzielił jednak odpowiedzi. Jedynie 11 stycznia wniósł o przedłużenie terminu udzielenia odpowiedzi.

 

Być może sukcesy Polaków w Szkocji sprawią, że tematyce rozwoju lekkiej atletyki w Polsce poświęci się więcej uwagi.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Liczby pokazują, że sytuacja epidemiczna się poprawia

    Średnia liczba dziennych zakażeń na COVID-19, które w ciągu ostatnich 7 dni stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim wyniosła na 100 tys. mieszkańców 32. Jest to wciąż wskaźnik wyższy niż średnia dla kraju, ale porównując z poprzednim tygodniem mamy wyraźny spadek o 13. Pokazuje to, że sytuacja epidemiczna w naszym województwie się poprawia.

    Etykiety: covid19
  • AFP: Covid-19 zabił jak dotąd ponad 2 mln osób, zakaziło się ponad 94 mln

    Od początku pandemii koronawirusem na całym świecie wykryto ponad 94 450 660 zakażeń, Covid-19 zabił ponad 2 022 740 osób - podaje w niedzielę AFP, w oparciu o oficjalne statystyki poszczególnych krajów i dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu