Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGUS publikuje ile inwestuje UE w samorządach. W czołówce nie jesteśmy

GUS publikuje ile inwestuje UE w samorządach. W czołówce nie jesteśmy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 marzec 2019 07:28

Z danych na połowę ubiegłego roku wynika, że we wszystkich polskich gminach realizowane były inwestycje przy udziale Unii Europejskiej o łącznej wartości 186,4 mld zł. Są to wszystkie realizowane projekty, nie tylko inwestycje samorządu. Bydgoszcz znalazła się wśród samorządów, w których przekroczono wartość 2 mld zł.

Są jednak tacy, którzy inwestują o znacznie większej wartości. W Warszawie jest to prawie 17 mld zł., w drugiej Łodzi ponad 7 mld zł, zaś w trzecim Krakowie ponad 5 mld zł. W pierwszej dziesiątce z kujawsko-pomorskiego sklasyfikowany został tylko Toruń z inwestycjami za ponad 2,7 mld zł, na 8 lokacie.

 

Bydgoszcz uplasowała się zaraz za pierwszą dziesiątką, na 12 miejscu z kwotą 2,281 mld zł. Oznacza to, że gdyby przyjąć kryterium liczby mieszkańców, to na torunianina przypada około dwukrotnie więcej pieniędzy z Unii Europejskiej niż bydgoszczanina.

 

W pierwszej 50. z naszego województwa znalazł się jeszcze Włocławek na 46 miejscu, z kwotą poniżej 0,5 mld zł. Inowrocław był 125 z prawie 204 mln zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu