Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGUS publikuje ile inwestuje UE w samorządach. W czołówce nie jesteśmy

GUS publikuje ile inwestuje UE w samorządach. W czołówce nie jesteśmy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 marzec 2019 07:28

Z danych na połowę ubiegłego roku wynika, że we wszystkich polskich gminach realizowane były inwestycje przy udziale Unii Europejskiej o łącznej wartości 186,4 mld zł. Są to wszystkie realizowane projekty, nie tylko inwestycje samorządu. Bydgoszcz znalazła się wśród samorządów, w których przekroczono wartość 2 mld zł.

Są jednak tacy, którzy inwestują o znacznie większej wartości. W Warszawie jest to prawie 17 mld zł., w drugiej Łodzi ponad 7 mld zł, zaś w trzecim Krakowie ponad 5 mld zł. W pierwszej dziesiątce z kujawsko-pomorskiego sklasyfikowany został tylko Toruń z inwestycjami za ponad 2,7 mld zł, na 8 lokacie.

 

Bydgoszcz uplasowała się zaraz za pierwszą dziesiątką, na 12 miejscu z kwotą 2,281 mld zł. Oznacza to, że gdyby przyjąć kryterium liczby mieszkańców, to na torunianina przypada około dwukrotnie więcej pieniędzy z Unii Europejskiej niż bydgoszczanina.

 

W pierwszej 50. z naszego województwa znalazł się jeszcze Włocławek na 46 miejscu, z kwotą poniżej 0,5 mld zł. Inowrocław był 125 z prawie 204 mln zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Bydgoszcz zorganizuje I Memoriał Ireny Szewińskiej

  Postaci zmarłej w czerwcu Ireny Szewińskiej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, była bowiem jedną z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek, a najprawdopodobniej najbardziej. Od 2005 roku przysługiwał jej również tytuł Honorowej Obywatelki Bydgoszczy, z naszym miastem była związana emocjonalnie w sposób szczególny. PZLA postanowił zorganizować memoriał jej pamięci. Zapadła decyzja o organizacji I edycji w Bydgoszczy.

 • Osielsko udanie rozpoczyna sezon baseballowy w Ekstralidze

  Baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko bardzo udanie zainaugurowali sezon 2019. W meczach I kolejki Ekstraligi odnieśli na własnym boisku dwa zdecydowane zwycięstwa nad Barons Wrocław. Oba spotkania zakończyły się przed czasem wskutek wysokiej przewagi punktowej gospodarzy.

Wiadomości sportowe

Archigeum2017
Jasiakiewicz

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

 • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

  Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

  Etykiety: strajk nauczycieli
 • Przez tą politykę się zapomnieliśmy. Pomyślmy o uczniach (komentarz)

  Za nieco dwa tygodnie powinny rozpocząć się matury, ale wielu uczniów nie wie nawet czy będą do nich dopuszczeni, bowiem najpierw muszą ukończyć szkoły średnie. Problem w tym, że wielu nauczycieli którzy powinni im wystawić oceny końcowe obecnie strajkuje. Strajk pracowników oświaty stał się elementem sporu politycznego, który dzieli Polaków od dawna, strony sporu zabarykadowały się na swoich pozycjach. Mało kto jednak myśli o maturzystach. Stąd też apel pomyślmy najpierw o nich.

  Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.