Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGUS publikuje ile inwestuje UE w samorządach. W czołówce nie jesteśmy

GUS publikuje ile inwestuje UE w samorządach. W czołówce nie jesteśmy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 marzec 2019 07:28

Z danych na połowę ubiegłego roku wynika, że we wszystkich polskich gminach realizowane były inwestycje przy udziale Unii Europejskiej o łącznej wartości 186,4 mld zł. Są to wszystkie realizowane projekty, nie tylko inwestycje samorządu. Bydgoszcz znalazła się wśród samorządów, w których przekroczono wartość 2 mld zł.

Są jednak tacy, którzy inwestują o znacznie większej wartości. W Warszawie jest to prawie 17 mld zł., w drugiej Łodzi ponad 7 mld zł, zaś w trzecim Krakowie ponad 5 mld zł. W pierwszej dziesiątce z kujawsko-pomorskiego sklasyfikowany został tylko Toruń z inwestycjami za ponad 2,7 mld zł, na 8 lokacie.

 

Bydgoszcz uplasowała się zaraz za pierwszą dziesiątką, na 12 miejscu z kwotą 2,281 mld zł. Oznacza to, że gdyby przyjąć kryterium liczby mieszkańców, to na torunianina przypada około dwukrotnie więcej pieniędzy z Unii Europejskiej niż bydgoszczanina.

 

W pierwszej 50. z naszego województwa znalazł się jeszcze Włocławek na 46 miejscu, z kwotą poniżej 0,5 mld zł. Inowrocław był 125 z prawie 204 mln zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Poczta Polska gratuluje Zawiszy awansu

    Za naszym pośrednictwem gratulacje z okazji awansu Zawiszy do IV ligi złożył dyrektor Regionu Bydgoszcz Poczty Polskiej Karol Górski. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej Poczta Polska wyemitowała znaczek i kartkę pocztową poświęconą bydgoskiemu Zawiszy.

  • Zawisza ,,gromiąc” żegna się z okręgówką

    Już przed meczem było wiadome, że jego wynik nie będzie miał specjalnego znaczenia, bowiem Zawisza awans do IV ligi wywalczył już kilka tygodni temu. Było to jednak pożegnanie z V ligą i wokół tego pożegnania budowano cały spektakl. Można jednak powiedzieć, że Zawisza w dobrym stylu pożegnał się z okręgówką.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.