Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUczniom ośrodka im. Braille'a nie jest obca wiedza o Polskim Państwie Podziemnym

Uczniom ośrodka im. Braille'a nie jest obca wiedza o Polskim Państwie Podziemnym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 marzec 2019 22:00

W związku z tym, że w piątek obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, nauczyciele historii z Kujawsko-Pomorskiego ośrodka im. L. Braille'a w Bydgoszczy zorganizowali szkolny konkurs poświęcony wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym. Pytania na jakie odpowiadali uczestnicy, mogły by sprawić kłopoty wielu dorosłym, bo kto z czytających zna dokładną datę rozwiązania Armii Krajowej oraz autora rozkazu?

- Szkoła wpisuje się działania związane z Rokiem Niepodległej, ale również w działania związane z Żołnierzami Wyklętymi, które przechodzą do tradycji placówki – wyjaśnia dyrektor Małgorzata Szczepanek.

 

Konkurs rozpoczął się od eliminacji, w ramach których uczestnicy musieli rozwiązać pisemny test. Najlepsza piątka została zaproszona do finału, w którym zmagania cieszyły się zainteresowaniem dużej szerzy społeczności szkolnej. Zanim jednak rozpoczęto pytania ustne, zainaugurowano uroczystość odśpiewaniem hymnu państwowego.

 

- W drugim etapie osoby, które się do niego zakwalifikowały, odpowiadały na pytania, które same wylosowały. Odbyły się cztery rundy i osoba, która miała najwięcej punktów została zwycięzcą – wyjaśnia nauczyciel historii Maciej Basiński. Konkurs wygrał Dawid Lizak. Dla uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy a dla zwycięzców były oczywiście nagrody.

 

- Konkursy na pewno są bardzo dobrą formą sprawdzenia umiejętności naszych uczniów, ale też umożliwiają rozszerzenie podstawy programowej, nauczyciele i uczniowie muszą się przygotować do tego, aby ten udział w konkursie był rzeczywiście pełen – dodaje dyrektor Szczepanek.

 

- Takie będą Rzeczypospolite jak młodzieży chowanie – przypomniał cytat Jana Zamoyskiego, dyrektor regionu Poczty Polskiej Karol Górski - Młodzieży chowanie to nie tylko dom, ale to w głównej mierze szkoła. Szkoła nie tylko kształci, ale też przykłada dużą wagę do wychowania. Cieszę się, że takie konkursy historyczne się w szkołach odbywają.

 

Poczta Polska wraz z Bankiem Pocztowym ufundowały nagrody w konkursie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Portal Kujawski. Na zakończenie odśpiewano wspólnie ,,Rotę”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu