Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKonsultacje dotyczące przyszłości taryf wychodzą na ulice

Konsultacje dotyczące przyszłości taryf wychodzą na ulice

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 marzec 2019 16:03

Od środy 6 marca w zabytkowy autobus Mercedes e305 wyjeżdża jako mobilny punkt konsultacji społecznych, w których ratusz pyta o przyszłość taryf w komunikacji publicznej, a dokładniej o wprowadzenie większej dostępności biletów czasowych o co zabiegają społecznicy. Pada jednoznaczna deklaracja, iż nie planuje się żadnych podwyżek cen biletów.

- Ankietę opracowaliśmy w ramach rady ds. partycypacji społecznej ze społecznikami – wyjaśnia zastępca prezydenta Michał Sztybel - Analizowaliśmy wiele możliwości i uznaliśmy, że formuła czym prostsza tym lepsza, ponieważ najpierw musimy uzyskać odpowiedź na pytanie podstawowe czy wprowadzać zmiany.

 

Ankietę będzie można wypełnić w środę w godzinach 15:00-17:00 we wspomnianym zabytkowym autobusie, który będzie stał na pętli na Błoniu. Za tydzień pojawi się natomiast na Osiedlu Leśnym. Ankietę można wypełnić również przez internet - www.bydgoszcz.pl/bilety

 

Musimy odpowiedzieć przede wszystkim na dwa podstawowe pytania. Pierwsze, czy jesteśmy za wprowadzeniem nowych biletów czasowych (obecnie obowiązuje godzinowy za 4,20 zł), a jeżeli tak, to czy miałby on zastąpić bilet jednorazowy na jedną linie. Na pierwszy rzut oka może wydać się to dość skomplikowane, chodzi jednak o to, że w przypadku zastąpienia biletu jednorazowego czasowym np. 20 albo 30 minutowym (będzie to przedmiotem dalszych analiz), wówczas na tym bilecie moglibyśmy przez wskazany czas dowolnie się przesiadać lub linią w której go skasowaliśmy dojechać aż do samej pętli (funkcjonalność dzisiejszego biletu jednorazowego). Druga odpowiedź, czyli wprowadzenie nowego biletu czasowego oznacza, że chcemy, aby pojawił się nowy rodzaj biletu np. 30 minutowy.

 

W ankiecie jesteśmy też pytani o nasze preferencje, czy często korzystamy z komunikacji miejskiej i jak często się przesiadamy. Ma być to przydatny materiał do dalszych analiz - Badania ma też za zadanie odpowiedzieć nam o preferencje mieszkańców miasta, bo pytamy nie tylko o zakres wieku, ale też czy jest to osoba dojeżdżająca do Bydgoszczy, o to ile razy w tygodniu korzysta z komunikacji publicznej, jak długo trwa podróż i ile przesiadek – wyjaśnia zastępca prezydenta Sztybel.

 

Trudno dzisiaj powiedzieć, kiedy ma dość do zmian w taryfach, bowiem ostateczne decyzje będą musieli podjąć radni. Zastępca prezydenta zapowiada, że nie planuje się podwyżek cen biletów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz
 • To już trzy lata odbudowywania piłki nożnej na Zawiszy

  Trzy lata temu wielkim zaskoczeniem dla całej piłkarskiej Polski było niewystartowanie Zawiszy w rozgrywkach I ligi, na zapleczu Ekstraklasy. Wtedy grupa pasjonatów, która wcześniej podniosła Zawiszę z dołów piłkarskich, podjęła się raz jeszcze tego dzieła. Tym razem droga była trudniejsza, bowiem zaczynać trzeba było od najniższej ligi, od B-klasy, na dodatek w konflikcie z ratuszem.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Powyborczy krajobraz. Czyli co tam w polityce słychać?

   

  W krajowej polityce po wyborach do Parlamentu Europejskiego rozpoczął się sezon ogórkowy, jeszcze mniej dzieje się lokalnie, co jednak nie oznacza, że jest to czas bezowocny. Za kilka tygodni znowu będą duże emocje przed najważniejszymi wyborami, do krajowego parlamentu.

 • Umowa z Włochami zerwana, ale wątpliwości coraz więcej

  W tym tygodniu media obeszła informacja, że GDDKiA ,,pogoniła” włoską firmę z placu budowy. Jest to daleko posunięta przenośnia, bowiem od kilku miesięcy właściwie prace się nie toczyły, więc na placu budowy i tak nic się nie działo. Będzie trzeba teraz rozstrzygnąć nowy przetarg, a to przesunie ukończenie inwestycji w czasie. Do kiedy? O to właściwie trzeba pytać jasnowidza, bowiem trudno merytorycznie odpowiedzieć na pytania dotyczące terminów realizacji poszczególnych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.