Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDo obiegu trafił znaczek i kartka pocztowa poświęcone Zawiszy Bydgoszcz

Do obiegu trafił znaczek i kartka pocztowa poświęcone Zawiszy Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 07 marzec 2019 20:37

W czwartek 7 marca miało miejsce uroczyste przekazanie uroczyste przekazanie okolicznościowej kartki pocztowej oraz znaczka pocztowego - Zawisza Bydgoszcz; Historia i Tradycja. Uroczystość odbyła się w siedzibie Regionu Bydgoskiego Poczty Polskiej, która jest wydawcą.

- Poczta Polska upamiętniając historyczny klub sportowy Zawiszę Bydgoszcz, który dostarczał wielu pokoleniom mieszkańców Bydgoszczy, dużo emocji i dużo satysfakcji, w różnych rozgrywkach – mówił w trakcie uroczystości Karol Górski, dyrektor Regionu Bydgoskiego Poczty Polskiej. Pierwotnie planowano znaczek i kartkę wydać 15 marca, udało się jednak wejście do obiegu nieco przyśpieszyć.

 

- Tak jak Zawisza bez Bydgoszczy nie istnieje, tak Bydgoszcz bez Zawiszy nie istnieje – powiedział Maciej Basiński, który jest pomysłodawcą uczczenia tradycji bydgoskiego klubu w tej formie.

 

Na uroczystości obecny był poseł Piotr Król, który podkreślił - To powinno publicznie wybrzmieć – Zawisza istnieje dzięki swoim kibicom, trzeba publicznie dzisiaj to powiedzieć i taka jest prawda.

 

Środowisko Zawiszy reprezentowali członkowie zarządu klubu Marek Gaczkowski oraz Jerzy Mickuś, będący jednocześnie radnym Rady Miasta - Narodowa firma jaką jest Poczta Polska, wspiera taka wspaniałą markę jaką jest klub Zawisza Bydgoszcz. Za co bardzo dziękujemy – podkreślał Mickuś - Ten znaczek i ta kartka to jest też takie przesłanie, że ci którzy chcieli Zawiszę zniszczyć, którzy planowali, aby przestał on istnieć na piłkarskiej mapie Polski, mają piękny przekaz – jest kartka i jest znaczek.

 

Kartka pocztowa została wydana w nakładzie 650 sztuk. Jest to pierwsze wydawnie poświęcone klubowi sportowemu w województwie kujawsko-pomorskim.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

  • Od połowy miesiąca mogą się rozpocząć szczepienia kolejnych grup

    Obecnie szczepieni są nauczyciele, w tym także akademiccy oraz seniorzy po 70 roku życia. Zdarzają się też osoby z tzw. grupy 0, która miała być zaszczepiona przed końcem stycznia, ale wystąpiły pewne perturbacje. Pełnomocnik rządu ds. szczepień minister Dworczyk zapowiada, że od 15 marca szczepione mogłyby być kolejne grupy.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu