Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDo obiegu trafił znaczek i kartka pocztowa poświęcone Zawiszy Bydgoszcz

Do obiegu trafił znaczek i kartka pocztowa poświęcone Zawiszy Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 07 marzec 2019 20:37

W czwartek 7 marca miało miejsce uroczyste przekazanie uroczyste przekazanie okolicznościowej kartki pocztowej oraz znaczka pocztowego - Zawisza Bydgoszcz; Historia i Tradycja. Uroczystość odbyła się w siedzibie Regionu Bydgoskiego Poczty Polskiej, która jest wydawcą.

- Poczta Polska upamiętniając historyczny klub sportowy Zawiszę Bydgoszcz, który dostarczał wielu pokoleniom mieszkańców Bydgoszczy, dużo emocji i dużo satysfakcji, w różnych rozgrywkach – mówił w trakcie uroczystości Karol Górski, dyrektor Regionu Bydgoskiego Poczty Polskiej. Pierwotnie planowano znaczek i kartkę wydać 15 marca, udało się jednak wejście do obiegu nieco przyśpieszyć.

 

- Tak jak Zawisza bez Bydgoszczy nie istnieje, tak Bydgoszcz bez Zawiszy nie istnieje – powiedział Maciej Basiński, który jest pomysłodawcą uczczenia tradycji bydgoskiego klubu w tej formie.

 

Na uroczystości obecny był poseł Piotr Król, który podkreślił - To powinno publicznie wybrzmieć – Zawisza istnieje dzięki swoim kibicom, trzeba publicznie dzisiaj to powiedzieć i taka jest prawda.

 

Środowisko Zawiszy reprezentowali członkowie zarządu klubu Marek Gaczkowski oraz Jerzy Mickuś, będący jednocześnie radnym Rady Miasta - Narodowa firma jaką jest Poczta Polska, wspiera taka wspaniałą markę jaką jest klub Zawisza Bydgoszcz. Za co bardzo dziękujemy – podkreślał Mickuś - Ten znaczek i ta kartka to jest też takie przesłanie, że ci którzy chcieli Zawiszę zniszczyć, którzy planowali, aby przestał on istnieć na piłkarskiej mapie Polski, mają piękny przekaz – jest kartka i jest znaczek.

 

Kartka pocztowa została wydana w nakładzie 650 sztuk. Jest to pierwsze wydawnie poświęcone klubowi sportowemu w województwie kujawsko-pomorskim.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu