Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoseł Król wypomina prezydentowi Bruskiemu ,,schetynówki”

Poseł Król wypomina prezydentowi Bruskiemu ,,schetynówki”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 marzec 2019 18:06
Poseł Król wypomina prezydentowi Bruskiemu ,,schetynówki” Archiwum

Wczoraj list do posłów Prawa i Sprawiedliwości skierował prezydent Rafał Bruski, który zarzuca im, iż nie podjęli działań, aby zabezpieczyć interes Bydgoszczy w ustawie o Funduszu Dróg Samorządowych, który zakłada dla kujawsko-pomorskiego około 250 mln zł, ale ani złotówka z nich nie trafi do Bydgoszczy. Poseł Piotr Król przypomina prezydentowi Bruskiemu, że za czasów rządów Platformy Obywatelskiej Bydgoszcz też nie mogła liczyć na wspieranie rozwoju dróg lokalnych.

 

O liście otwartym prezydenta Rafała Bruskiego piszemy - Prezydent Bruski napisał list do posłów

 

Czy ,,schetynówki” dawały możliwość wsparcia budowy dróg w Bydgoszczy? Czy też może ,,schetynówki” eliminowały z dofinansowania wszystkie miasta na prawach powiatu w tym Bydgoszcz? - pyta poseł Piotr Król, nawołując do ,,schetynówek”, czyli programu rozwoju infrastruktury lokalnej za rządów PO – PSL.

 

Poseł Król stwierdza, że Fundusz Dróg Samorządowych jest adresowany do wspierania najuboższych gmin, tak samo jak bywało to w programach realizowanych za poprzednich rządów - Proszę więc publicznie odpowiedzieć, jakie działania Pan podejmował u swojego szefa (od redakcji: wcześniej Rafał Bruski pełnił funkcję wojewody, zaś MSW kierował minister Grzegorz Schetyna), aby Bydgoszcz mogła być objęta programem ,,schetynówek”? - pyta parlamentarzysta prezydenta Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu