Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoseł Król wypomina prezydentowi Bruskiemu ,,schetynówki”

Poseł Król wypomina prezydentowi Bruskiemu ,,schetynówki”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 marzec 2019 18:06
Poseł Król wypomina prezydentowi Bruskiemu ,,schetynówki” Archiwum

Wczoraj list do posłów Prawa i Sprawiedliwości skierował prezydent Rafał Bruski, który zarzuca im, iż nie podjęli działań, aby zabezpieczyć interes Bydgoszczy w ustawie o Funduszu Dróg Samorządowych, który zakłada dla kujawsko-pomorskiego około 250 mln zł, ale ani złotówka z nich nie trafi do Bydgoszczy. Poseł Piotr Król przypomina prezydentowi Bruskiemu, że za czasów rządów Platformy Obywatelskiej Bydgoszcz też nie mogła liczyć na wspieranie rozwoju dróg lokalnych.

 

O liście otwartym prezydenta Rafała Bruskiego piszemy - Prezydent Bruski napisał list do posłów

 

Czy ,,schetynówki” dawały możliwość wsparcia budowy dróg w Bydgoszczy? Czy też może ,,schetynówki” eliminowały z dofinansowania wszystkie miasta na prawach powiatu w tym Bydgoszcz? - pyta poseł Piotr Król, nawołując do ,,schetynówek”, czyli programu rozwoju infrastruktury lokalnej za rządów PO – PSL.

 

Poseł Król stwierdza, że Fundusz Dróg Samorządowych jest adresowany do wspierania najuboższych gmin, tak samo jak bywało to w programach realizowanych za poprzednich rządów - Proszę więc publicznie odpowiedzieć, jakie działania Pan podejmował u swojego szefa (od redakcji: wcześniej Rafał Bruski pełnił funkcję wojewody, zaś MSW kierował minister Grzegorz Schetyna), aby Bydgoszcz mogła być objęta programem ,,schetynówek”? - pyta parlamentarzysta prezydenta Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu