Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW całej Polsce odbywały się pikniki NATO

W całej Polsce odbywały się pikniki NATO

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 09 marzec 2019 20:52
W całej Polsce odbywały się pikniki NATO Fot: Robert Sawicki / UMB

We wtorek przypadnie 20. rocznica przystąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego NATO. W 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju odbywały się pikniki. Jeden z nich odbył się na terenie 1. Brygady Logistycznej, której siedziba znajduje się przy ulicy Powstańców Warszawy w Bydgoszczy.

 

Niestety główną rolę w sobotę odgrywała pogoda, opady deszczu i silne podmuchy wiatru, które mogły wielu chętnych zniechęcić do wzięcia udziału w wydarzeniu. Organizatorzy przygotowali atrakcje dla całych rodzin – można było z bliska zobaczyć sprzęt wojskowy, wziąć nawet broń do ręki. Najmłodsi chętnie wczuwali się w rolę saperów rozbrajających miny.

 

Piknik rozpoczął się oficjalnym odegraniem hymnów i wciągnięciem flagi biało-czerwonej oraz flagi NATO na maszty. Obecnie byli przedstawiciele wojska, władz miasta oraz administracji rządowej.

 

 

Wszystko wskazuje, że jesienią w Bydgoszczy odbędzie się jeszcze jeden piknik NATO, w ramach już trzyletniej tradycji współpracy samorządu z jednostkami NATO, które ulokowane zostały w Bydgoszczy. Wielu wysokich rangą dowódców NATO nazywa Bydgoszcz polską stolicą Paktu Północnoatlantyckiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

Wiadomości z regionu