Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW całej Polsce odbywały się pikniki NATO

W całej Polsce odbywały się pikniki NATO

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 09 marzec 2019 20:52
W całej Polsce odbywały się pikniki NATO Fot: Robert Sawicki / UMB

We wtorek przypadnie 20. rocznica przystąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego NATO. W 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju odbywały się pikniki. Jeden z nich odbył się na terenie 1. Brygady Logistycznej, której siedziba znajduje się przy ulicy Powstańców Warszawy w Bydgoszczy.

 

Niestety główną rolę w sobotę odgrywała pogoda, opady deszczu i silne podmuchy wiatru, które mogły wielu chętnych zniechęcić do wzięcia udziału w wydarzeniu. Organizatorzy przygotowali atrakcje dla całych rodzin – można było z bliska zobaczyć sprzęt wojskowy, wziąć nawet broń do ręki. Najmłodsi chętnie wczuwali się w rolę saperów rozbrajających miny.

 

Piknik rozpoczął się oficjalnym odegraniem hymnów i wciągnięciem flagi biało-czerwonej oraz flagi NATO na maszty. Obecnie byli przedstawiciele wojska, władz miasta oraz administracji rządowej.

 

 

Wszystko wskazuje, że jesienią w Bydgoszczy odbędzie się jeszcze jeden piknik NATO, w ramach już trzyletniej tradycji współpracy samorządu z jednostkami NATO, które ulokowane zostały w Bydgoszczy. Wielu wysokich rangą dowódców NATO nazywa Bydgoszcz polską stolicą Paktu Północnoatlantyckiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu