Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWysokość bonifikat to temat zamknięty? Niekoniecznie

Wysokość bonifikat to temat zamknięty? Niekoniecznie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 10 marzec 2019 19:07

Na środowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radni odrzucili projekt klubu Prawa i Sprawiedliwości, aby zwiększyć wysokość bonifikat za przekształcenia wieczyste z 60% na 98%. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ponowne głosowanie w tej sprawie odbędzie się pod koniec marca.

Dzień przed złożeniem wniosku o nadzwyczajną sesję, klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości skierował projekt uchwały dotyczącej zwiększenia poziomu bonifikat do 98%, który w szczegółach różnił się od tego, który był przedmiotem obrad nadzwyczajnej sesji.

 

Przewodniczący Klubu Radnych PiS Jarosław Wenderlich informuje nas, że jego klub oczekuje, że projekt złożony przez PiS 27 lutego będzie przedmiotem obrad kolejnej roboczej sesji Rady Miasta, czyli planowanej na ostatnią środę marca.

 

Istnieje zatem prawdopodobieństwo, że radni nad kwestią bonifikat pochylą się jeszcze raz, choć wydaje się mało prawdopodobne, aby większość składu Rady Miasta swój pogląd zmieniała.

 

W obliczeń prezydenta Rafała Bruskiego wynika, że bonifikata na poziomie 60% (obowiązująca), pozwala mieszkańcom nabyć nieruchomość za 8% wartości.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Liczby pokazują, że sytuacja epidemiczna się poprawia

    Średnia liczba dziennych zakażeń na COVID-19, które w ciągu ostatnich 7 dni stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim wyniosła na 100 tys. mieszkańców 32. Jest to wciąż wskaźnik wyższy niż średnia dla kraju, ale porównując z poprzednim tygodniem mamy wyraźny spadek o 13. Pokazuje to, że sytuacja epidemiczna w naszym województwie się poprawia.

    Etykiety: covid19
  • AFP: Covid-19 zabił jak dotąd ponad 2 mln osób, zakaziło się ponad 94 mln

    Od początku pandemii koronawirusem na całym świecie wykryto ponad 94 450 660 zakażeń, Covid-19 zabił ponad 2 022 740 osób - podaje w niedzielę AFP, w oparciu o oficjalne statystyki poszczególnych krajów i dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu