Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWysokość bonifikat to temat zamknięty? Niekoniecznie

Wysokość bonifikat to temat zamknięty? Niekoniecznie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 10 marzec 2019 19:07

Na środowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radni odrzucili projekt klubu Prawa i Sprawiedliwości, aby zwiększyć wysokość bonifikat za przekształcenia wieczyste z 60% na 98%. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ponowne głosowanie w tej sprawie odbędzie się pod koniec marca.

Dzień przed złożeniem wniosku o nadzwyczajną sesję, klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości skierował projekt uchwały dotyczącej zwiększenia poziomu bonifikat do 98%, który w szczegółach różnił się od tego, który był przedmiotem obrad nadzwyczajnej sesji.

 

Przewodniczący Klubu Radnych PiS Jarosław Wenderlich informuje nas, że jego klub oczekuje, że projekt złożony przez PiS 27 lutego będzie przedmiotem obrad kolejnej roboczej sesji Rady Miasta, czyli planowanej na ostatnią środę marca.

 

Istnieje zatem prawdopodobieństwo, że radni nad kwestią bonifikat pochylą się jeszcze raz, choć wydaje się mało prawdopodobne, aby większość składu Rady Miasta swój pogląd zmieniała.

 

W obliczeń prezydenta Rafała Bruskiego wynika, że bonifikata na poziomie 60% (obowiązująca), pozwala mieszkańcom nabyć nieruchomość za 8% wartości.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu