Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWysokość bonifikat to temat zamknięty? Niekoniecznie

Wysokość bonifikat to temat zamknięty? Niekoniecznie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 10 marzec 2019 19:07

Na środowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radni odrzucili projekt klubu Prawa i Sprawiedliwości, aby zwiększyć wysokość bonifikat za przekształcenia wieczyste z 60% na 98%. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ponowne głosowanie w tej sprawie odbędzie się pod koniec marca.

Dzień przed złożeniem wniosku o nadzwyczajną sesję, klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości skierował projekt uchwały dotyczącej zwiększenia poziomu bonifikat do 98%, który w szczegółach różnił się od tego, który był przedmiotem obrad nadzwyczajnej sesji.

 

Przewodniczący Klubu Radnych PiS Jarosław Wenderlich informuje nas, że jego klub oczekuje, że projekt złożony przez PiS 27 lutego będzie przedmiotem obrad kolejnej roboczej sesji Rady Miasta, czyli planowanej na ostatnią środę marca.

 

Istnieje zatem prawdopodobieństwo, że radni nad kwestią bonifikat pochylą się jeszcze raz, choć wydaje się mało prawdopodobne, aby większość składu Rady Miasta swój pogląd zmieniała.

 

W obliczeń prezydenta Rafała Bruskiego wynika, że bonifikata na poziomie 60% (obowiązująca), pozwala mieszkańcom nabyć nieruchomość za 8% wartości.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Poczta Polska gratuluje Zawiszy awansu

    Za naszym pośrednictwem gratulacje z okazji awansu Zawiszy do IV ligi złożył dyrektor Regionu Bydgoszcz Poczty Polskiej Karol Górski. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej Poczta Polska wyemitowała znaczek i kartkę pocztową poświęconą bydgoskiemu Zawiszy.

  • Zawisza ,,gromiąc” żegna się z okręgówką

    Już przed meczem było wiadome, że jego wynik nie będzie miał specjalnego znaczenia, bowiem Zawisza awans do IV ligi wywalczył już kilka tygodni temu. Było to jednak pożegnanie z V ligą i wokół tego pożegnania budowano cały spektakl. Można jednak powiedzieć, że Zawisza w dobrym stylu pożegnał się z okręgówką.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.