Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStop dowcipom na temat blondynek, czyli przez Bydgoszcz przeszła Manifa

Stop dowcipom na temat blondynek, czyli przez Bydgoszcz przeszła Manifa

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 11 marzec 2019 20:38
Stop dowcipom na temat blondynek, czyli przez Bydgoszcz przeszła Manifa Ujęcia: Bogusław Białas / Montaż: Portal Kujawski

W niedzielę spod ulicy Mostowej w kierunku Placu Wolności przeszło kilkudziesięciu uczestników bydgoskiej Manify. Manifestacji feministycznej z okazji przypadającego dwa dni wcześniej Dnia Kobiet.

 

Uczestnicy nieśli tęczowe flagi odwołujące się do symboliki LGBT. Główne postulaty dotyczyły zwalczania seksizmu oraz walki z przemocą wobec kobiet. W trakcie wypowiedzi pojawiło się jednak też kilka ciekawych oczekiwań jak np. postulat doprowadzenia do sytuacji, aby kobieta w klubie nie musiała pilnować swojego drinka, bądź potrzeby walki ze zjawiskiem dowcipów na temat blondynek. Jeden z uczestników zaapelował, aby młodych mężczyzn edukować z zakresu ,,tolerancji wobec kobiet”.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Sejm za prawem do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek

    Dodatki do wynagrodzeń medyków skierowanych do walki z COVID-19, zwolnienie ich z odpowiedzialności karnej za błędy popełnione podczas leczenia i wprowadzenie prawa do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek – to kilka z rozwiązań zawartych w nowelizacji przyjętej w czwartek przez Sejm.

    Etykiety: Sejm RP covid19
  • Mamy pierwsze 10 tys. zakażeń w województwie, ta liczba szybko może się podwoić

    W czwartek stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim 906 nowych zakażeń COVID-19, co pokazuje, że zbliżamy się powoli do przekroczenia tysiąca przypadków dziennie. Od początku pandemii w naszym województwie stwierdzono 10.523 przypadki, z powodu COVID-19 zmarło 125 osób. Obecnie mamy aktywne 8182 przypadki.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu