Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPort Lotniczy utrzymuje tendencję wzrostową

Port Lotniczy utrzymuje tendencję wzrostową

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 marzec 2019 07:26
Port Lotniczy utrzymuje tendencję wzrostową Fot: Bartosz Bieliński

W 2018 roku pierwszy raz w historii bydgoskiego lotnictwa udało się obsłużyć ponad 400 tys. pasażerów. Pierwsze miesiące 2019 roku dają nadzieję, że ten wynik będzie poprawiony. W lutym Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył 25.588 pasażerów.

Porównując z lutym 2018 roku mamy wzrost o 7,9%. Marzec będzie ostatnim miesiącem, w którym latać będą samoloty na lotnisko Weeze przy niemieckim Dusseldorfie. Likwidacja tego połączenia związana jest z polityką przewoźnika RyanAir. Od kwietnia ten przewoźnik przywróci jednak loty do szkockiego Glasgow. Wzrośnie również liczba tygodniowych lotów do Londynu. Pod koniec kwietnia, sezonowo wrócą również połączenia PLL LOT do Kijowa.

 

Firma VariFLight opublikowała natomiast dane dotyczące punktualności na polskich lotniskach w lutym. W Porcie Lotniczym Bydgoszcz ten wskaźnik wyniósł 81,93%, co jest dość dużym spadkiem w stosunku do ubiegłego roku, gdy był on bliski 90%. Średnio opóźnienie wynosi 22 minut, gdy przed rokiem wynosiło 5 minut. Główny wpływ na to ma przewoźnik RyanAir, którego wskaźnik punktualności bydgoskiego lotniska wynosi 80%. W przypadku PLL LOT jest to już 97%..

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny został opublikowany w piątek późnym wieczorem.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

  Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu