Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPort Lotniczy utrzymuje tendencję wzrostową

Port Lotniczy utrzymuje tendencję wzrostową

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 marzec 2019 07:26
Port Lotniczy utrzymuje tendencję wzrostową Fot: Bartosz Bieliński

W 2018 roku pierwszy raz w historii bydgoskiego lotnictwa udało się obsłużyć ponad 400 tys. pasażerów. Pierwsze miesiące 2019 roku dają nadzieję, że ten wynik będzie poprawiony. W lutym Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył 25.588 pasażerów.

Porównując z lutym 2018 roku mamy wzrost o 7,9%. Marzec będzie ostatnim miesiącem, w którym latać będą samoloty na lotnisko Weeze przy niemieckim Dusseldorfie. Likwidacja tego połączenia związana jest z polityką przewoźnika RyanAir. Od kwietnia ten przewoźnik przywróci jednak loty do szkockiego Glasgow. Wzrośnie również liczba tygodniowych lotów do Londynu. Pod koniec kwietnia, sezonowo wrócą również połączenia PLL LOT do Kijowa.

 

Firma VariFLight opublikowała natomiast dane dotyczące punktualności na polskich lotniskach w lutym. W Porcie Lotniczym Bydgoszcz ten wskaźnik wyniósł 81,93%, co jest dość dużym spadkiem w stosunku do ubiegłego roku, gdy był on bliski 90%. Średnio opóźnienie wynosi 22 minut, gdy przed rokiem wynosiło 5 minut. Główny wpływ na to ma przewoźnik RyanAir, którego wskaźnik punktualności bydgoskiego lotniska wynosi 80%. W przypadku PLL LOT jest to już 97%..

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu