Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKiedy poznamy wyniki kontroli NIK na terenach pozachemowskich?

Kiedy poznamy wyniki kontroli NIK na terenach pozachemowskich?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 marzec 2019 20:12

Problematyka skażenia środowiska przez byle zakłady chemiczne Zachem jest bardzo skomplikowana. Kilka miesięcy temu prezes bydgoskich wodociągów stwierdził, że problemem mogą być nie tylko pozostałości po Zachemie, ale też bieżąca działalność spółki zbrojeniowej. Sprawę tę wyjaśnić zamierza Najwyższa Izba Kontroli. Na razie pozostaje nam jednak cierpliwie czekać na wyniki tej kontroli.

W poniedziałek w Toruniu na forum gospodarczym Welconomy gościł prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Podczas konferencji prasowej zadaliśmy pytanie, kiedy możemy spodziewać się wyników prowadzonej jeszcze kontroli, bądź przynajmniej krótkiej informacji, która byłaby kluczowa dla działań na rzecz naprawienia szkody w środowisku.

 

- Kontrole prowadzimy przy udziale specjalistycznego laboratorium, bo jak państwo wiecie, te badania nie są prostym sprawdzeniem przepisów prawa. Problem jest bardziej skomplikowany. Prawdopodobnie czynności zakończymy w okolicach maja-czerwca i wtedy będziemy pracować nad wynikami i opublikowaniem – poinformowała Barbara Antkiewicz, dyrektor delegatury NIK w Bydgoszczy.

 

Obecny prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski oświadczył natomiast - Jeżeli w trakcie trwania kontroli ujawnilibyśmy okoliczności, które stanowią bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia obywateli, to oczywistą rzeczą jest, że powiadomimy wszystkie stosowne organy, które o tej sytuacji powinny być powiadomione.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Znamy projekt budżetu województwa na 2020 rok

  Do połowy listopada organy wykonawcze samorządów musiały zaprezentować projekt budżetu na 2020 rok. Przy tej okazji rozgorzała dyskusja o skutkach obniżki podatku PIT dla samorządów, w przypadku województw udział w podatku PIT jest symboliczny, bowiem wynosi około 1%, stąd też w dyskusji o budżecie Województwa Kujawsko-Pomorskiego na 2020 rok, ten wątek zostanie pominięty.

  Etykiety: Piotr Całbecki
 • Samorządy stracą, my powinniśmy zyskać

  Obniżka podatku PIT z 18% na 17% w październiku oraz zwolnienie osób do 26 roku życia z podatku dochodowego oznacza dla samorządów mniejsze przychody, co w przypadku Bydgoszczy przekłada się na ograniczenie inwestycji, w przypadku mniejszych samorządów niekiedy są potrzebne nawet cięcia w wydatkach bieżących, czy jak w przypadku Inowrocławia planowane podwyżki opłat lokalnych. Jak to się przełoży na nasze portfele?

Wiadomości z regionu

Śledź nas