Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKiedy poznamy wyniki kontroli NIK na terenach pozachemowskich?

Kiedy poznamy wyniki kontroli NIK na terenach pozachemowskich?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 marzec 2019 20:12

Problematyka skażenia środowiska przez byle zakłady chemiczne Zachem jest bardzo skomplikowana. Kilka miesięcy temu prezes bydgoskich wodociągów stwierdził, że problemem mogą być nie tylko pozostałości po Zachemie, ale też bieżąca działalność spółki zbrojeniowej. Sprawę tę wyjaśnić zamierza Najwyższa Izba Kontroli. Na razie pozostaje nam jednak cierpliwie czekać na wyniki tej kontroli.

W poniedziałek w Toruniu na forum gospodarczym Welconomy gościł prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Podczas konferencji prasowej zadaliśmy pytanie, kiedy możemy spodziewać się wyników prowadzonej jeszcze kontroli, bądź przynajmniej krótkiej informacji, która byłaby kluczowa dla działań na rzecz naprawienia szkody w środowisku.

 

- Kontrole prowadzimy przy udziale specjalistycznego laboratorium, bo jak państwo wiecie, te badania nie są prostym sprawdzeniem przepisów prawa. Problem jest bardziej skomplikowany. Prawdopodobnie czynności zakończymy w okolicach maja-czerwca i wtedy będziemy pracować nad wynikami i opublikowaniem – poinformowała Barbara Antkiewicz, dyrektor delegatury NIK w Bydgoszczy.

 

Obecny prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski oświadczył natomiast - Jeżeli w trakcie trwania kontroli ujawnilibyśmy okoliczności, które stanowią bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia obywateli, to oczywistą rzeczą jest, że powiadomimy wszystkie stosowne organy, które o tej sytuacji powinny być powiadomione.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Przekonać do siebie wyborców Konfederacji

    Krzysztof Bosak uzyskał w pierwszej turze ponad 1,3 mln głosów – tj. o 1/3 więcej niż wynik Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia razem wziętych. Nie powinno zatem dziwić, że elektora Konfederacji stał się języczkiem uwagi przed drugą turą, w której zdecydować może nieliczna liczba głosów.

  • Samorządowcy dostają od posłów czeki, które nie wiadomo kiedy wejdą w życie

    Fundusz Inwestycji Samorządowych to zaproponowany przez prezydenta Andrzeja Dudę w kampanii wyborczej instrument wsparcia samorządów na realizowanie inwestycji. Dotację otrzymać ma każdy powiat i gmina. W ostatnim czasie lokalni posłowie PiS rozdają symboliczne czeki samorządowcom, problemem jest jednak to, że w polskim prawie takiego funduszu jeszcze nie ma.

    Etykiety: Senat RP

Wiadomości z regionu