Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMON nie skorzystał z oferty Bydgoszczy na organizację Dnia NATO

MON nie skorzystał z oferty Bydgoszczy na organizację Dnia NATO

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 marzec 2019 00:30
MON nie skorzystał z oferty Bydgoszczy na organizację Dnia NATO Fot: NATO

W ubiegły wtorek przypadła 20. rocznica wstąpienia Polski do NATO. W Bydgoszczy, nazywanej przez wielu generałów państw członkowskich polską stolicą NATO, mieszczą się najważniejsze jednostki NATO w Polsce. Prezydent Bydgoszczy chciał zorganizować centralne uroczystości rocznicowe, ale nie znalazł partnerów w Ministerstwie Obrony Narodowej.

 

O tym, że jest plan organizacji centralnych obchodów przystąpienia Polski do NATO, publicznie dowiedzieliśmy się w styczniu, gdy podczas spotkania noworocznego w JFTC NATO gen. Wilhelm Grün wyraził poparcie dla tej inicjatywy. Pismo od prezydenta Rafała Bruskiego do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka wypłynęło jeszcze przed końcem 2018 roku. Odpowiedź z MON wpłynęła natomiast dopiero 11 marca, czyli dzień przed 20. rocznicą wstąpienia Polski do NATO. Można powiedzieć ironicznie, że i tak dobrze, iż nastąpiło to jeszcze przed dniem 12 marca, a nie po. MON poinformował prezydenta, iż centralne obchody zamierza zorganizować w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej.

 

Miasto Bydgoszcz wspólnie z bydgoskimi jednostkami NATO miało koncepcję organizacji DNIA NATO połączonego z obchodami 20-lecia przystąpienia Polski do NATO – informuje nas o zamiarach prezydenta, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Marta Stachowiak. Dodaje przy tym, że jesienią Bydgoszcz wraz z m.in. z JFTC NATO zamierza zorganizować piknik NATO. Będzie to trzecia edycja tego wydarzenia.

 

Miasto Bydgoszcz opracowało natomiast z okazji obchodzonej w ubiegłym tygodniu rocznicy kampanie ,,Bydgoszcz polską stolicą NATO”:

Bydgoszcz polską stolicą NATO

W 20. rocznicę wstąpienia Polski w struktury Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz w trwającym Bydgoskim Roku Wolności, jesteśmy szczególnie dumni z faktu, że Bydgoszcz jest polską stolicą NATO.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Przekonać do siebie wyborców Konfederacji

    Krzysztof Bosak uzyskał w pierwszej turze ponad 1,3 mln głosów – tj. o 1/3 więcej niż wynik Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia razem wziętych. Nie powinno zatem dziwić, że elektora Konfederacji stał się języczkiem uwagi przed drugą turą, w której zdecydować może nieliczna liczba głosów.

  • Samorządowcy dostają od posłów czeki, które nie wiadomo kiedy wejdą w życie

    Fundusz Inwestycji Samorządowych to zaproponowany przez prezydenta Andrzeja Dudę w kampanii wyborczej instrument wsparcia samorządów na realizowanie inwestycji. Dotację otrzymać ma każdy powiat i gmina. W ostatnim czasie lokalni posłowie PiS rozdają symboliczne czeki samorządowcom, problemem jest jednak to, że w polskim prawie takiego funduszu jeszcze nie ma.

    Etykiety: Senat RP

Wiadomości z regionu