Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMON nie skorzystał z oferty Bydgoszczy na organizację Dnia NATO

MON nie skorzystał z oferty Bydgoszczy na organizację Dnia NATO

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 marzec 2019 00:30
MON nie skorzystał z oferty Bydgoszczy na organizację Dnia NATO Fot: NATO

W ubiegły wtorek przypadła 20. rocznica wstąpienia Polski do NATO. W Bydgoszczy, nazywanej przez wielu generałów państw członkowskich polską stolicą NATO, mieszczą się najważniejsze jednostki NATO w Polsce. Prezydent Bydgoszczy chciał zorganizować centralne uroczystości rocznicowe, ale nie znalazł partnerów w Ministerstwie Obrony Narodowej.

 

O tym, że jest plan organizacji centralnych obchodów przystąpienia Polski do NATO, publicznie dowiedzieliśmy się w styczniu, gdy podczas spotkania noworocznego w JFTC NATO gen. Wilhelm Grün wyraził poparcie dla tej inicjatywy. Pismo od prezydenta Rafała Bruskiego do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka wypłynęło jeszcze przed końcem 2018 roku. Odpowiedź z MON wpłynęła natomiast dopiero 11 marca, czyli dzień przed 20. rocznicą wstąpienia Polski do NATO. Można powiedzieć ironicznie, że i tak dobrze, iż nastąpiło to jeszcze przed dniem 12 marca, a nie po. MON poinformował prezydenta, iż centralne obchody zamierza zorganizować w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej.

 

Miasto Bydgoszcz wspólnie z bydgoskimi jednostkami NATO miało koncepcję organizacji DNIA NATO połączonego z obchodami 20-lecia przystąpienia Polski do NATO – informuje nas o zamiarach prezydenta, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Marta Stachowiak. Dodaje przy tym, że jesienią Bydgoszcz wraz z m.in. z JFTC NATO zamierza zorganizować piknik NATO. Będzie to trzecia edycja tego wydarzenia.

 

Miasto Bydgoszcz opracowało natomiast z okazji obchodzonej w ubiegłym tygodniu rocznicy kampanie ,,Bydgoszcz polską stolicą NATO”:

Bydgoszcz polską stolicą NATO

W 20. rocznicę wstąpienia Polski w struktury Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz w trwającym Bydgoskim Roku Wolności, jesteśmy szczególnie dumni z faktu, że Bydgoszcz jest polską stolicą NATO.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Znamy projekt budżetu województwa na 2020 rok

  Do połowy listopada organy wykonawcze samorządów musiały zaprezentować projekt budżetu na 2020 rok. Przy tej okazji rozgorzała dyskusja o skutkach obniżki podatku PIT dla samorządów, w przypadku województw udział w podatku PIT jest symboliczny, bowiem wynosi około 1%, stąd też w dyskusji o budżecie Województwa Kujawsko-Pomorskiego na 2020 rok, ten wątek zostanie pominięty.

  Etykiety: Piotr Całbecki
 • Samorządy stracą, my powinniśmy zyskać

  Obniżka podatku PIT z 18% na 17% w październiku oraz zwolnienie osób do 26 roku życia z podatku dochodowego oznacza dla samorządów mniejsze przychody, co w przypadku Bydgoszczy przekłada się na ograniczenie inwestycji, w przypadku mniejszych samorządów niekiedy są potrzebne nawet cięcia w wydatkach bieżących, czy jak w przypadku Inowrocławia planowane podwyżki opłat lokalnych. Jak to się przełoży na nasze portfele?

Wiadomości z regionu

Śledź nas