Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz może mieć kolejną służbę

Bydgoszcz może mieć kolejną służbę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 marzec 2019 00:31

Pojawił się pomysł, aby w Bydgoszczy utworzyć Społeczną Straż Rybacką, której zadaniem będzie przeciwdziałanie kłusownictwu oraz dbanie o to, aby amatorski połów nie naruszał racjonalnej gospodarki rybackiej. Decyzję o powołaniu Straży Rada Miasta ma podjąć w przyszłym tygodniu.

Społeczna Straż Rybacka będzie miała na celu wspieranie działalności Państwowej Straży Rybackiej będącej profesjonalną służbą. W tym wypadku będziemy mieli do czynienia z aktywnością społeczną, podobnie jak działają ochotnicze straże pożarne. Społeczni strażnicy będą mogli brać udział w patrolach mieszanych z Państwową Strażą Rybacką.

 

Zamiar powołania tej służby pozytywnie ocenił Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Bydgoszczy. Jak wynika z uzasadnienia do uchwały, Miasto Bydgoszcz nie poniesie żadnych kosztów finansowych.

 

Na rosnący problem degradowania środowiska naturalnego przez osoby naruszające przepisy dotyczące połowu ryb, wskazuje coraz częściej Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski
  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas