Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz może mieć kolejną służbę

Bydgoszcz może mieć kolejną służbę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 marzec 2019 00:31

Pojawił się pomysł, aby w Bydgoszczy utworzyć Społeczną Straż Rybacką, której zadaniem będzie przeciwdziałanie kłusownictwu oraz dbanie o to, aby amatorski połów nie naruszał racjonalnej gospodarki rybackiej. Decyzję o powołaniu Straży Rada Miasta ma podjąć w przyszłym tygodniu.

Społeczna Straż Rybacka będzie miała na celu wspieranie działalności Państwowej Straży Rybackiej będącej profesjonalną służbą. W tym wypadku będziemy mieli do czynienia z aktywnością społeczną, podobnie jak działają ochotnicze straże pożarne. Społeczni strażnicy będą mogli brać udział w patrolach mieszanych z Państwową Strażą Rybacką.

 

Zamiar powołania tej służby pozytywnie ocenił Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Bydgoszczy. Jak wynika z uzasadnienia do uchwały, Miasto Bydgoszcz nie poniesie żadnych kosztów finansowych.

 

Na rosnący problem degradowania środowiska naturalnego przez osoby naruszające przepisy dotyczące połowu ryb, wskazuje coraz częściej Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

    Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

    Etykiety: piłka nożna
  • Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej – Zawisza, Lider i Włocłavia pewni gry o awans

    W sobotę i w niedziele zostanie rozegrana 17 kolejka IV ligi, ostatnia w tym roku – co prawda rozgrywane będą jeszcze w 2020 roku mecze zaległe, przeniesione z powodu epidemii COVID-19. Runda zakończona zostanie jednak już po nowym roku – wiosną rozegrane zostaną dwie kolejki rundy zasadniczej. Później nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu