Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOdkryte baseny powrócą na Astorie

Odkryte baseny powrócą na Astorie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 marzec 2019 07:43

Odkryty basen przy Astorii w upalne dni zawsze przyciągał tłumy bydgoszczan. To miejsce stało się wręcz kultowe. Ratusz przygotowuje się do budowy nowego basenu odkrytego, obok budowanego już od kilku miesięcy basenu olimpijskiego, który będzie największą pływalnią w regionie.

Jesienią odbywały się konsultacje społeczne na temat tego, co powstać ma na przejętych przez miasto działkach, na zachód od budowanego basenu olimpijskiego. Najważniejszym elementem oferty uzupełniającej basenu olimpijskiego, będzie oczywiście basen odkryty, w ramach którego funkcjonować będzie również atrakcja rwącej rzeki. Dalej planuje zaadaptować się plażę i zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców boisko do siatkówki plażowej.

 

 

Kilka dni temu został ogłoszony przetarg na aktualizację dokumentacji projektowej i wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Po wykonaniu tego zadania dowiemy się jak prezentować będzie się przestrzeń wokół basenu olimpijskiego. Będzie to też pierwszy krok, dla wykonania tego zadania inwestycyjnego.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

26 stycznia 1920 - powrót Koronowa do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu