Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOdkryte baseny powrócą na Astorie

Odkryte baseny powrócą na Astorie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 marzec 2019 07:43

Odkryty basen przy Astorii w upalne dni zawsze przyciągał tłumy bydgoszczan. To miejsce stało się wręcz kultowe. Ratusz przygotowuje się do budowy nowego basenu odkrytego, obok budowanego już od kilku miesięcy basenu olimpijskiego, który będzie największą pływalnią w regionie.

Jesienią odbywały się konsultacje społeczne na temat tego, co powstać ma na przejętych przez miasto działkach, na zachód od budowanego basenu olimpijskiego. Najważniejszym elementem oferty uzupełniającej basenu olimpijskiego, będzie oczywiście basen odkryty, w ramach którego funkcjonować będzie również atrakcja rwącej rzeki. Dalej planuje zaadaptować się plażę i zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców boisko do siatkówki plażowej.

 

 

Kilka dni temu został ogłoszony przetarg na aktualizację dokumentacji projektowej i wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Po wykonaniu tego zadania dowiemy się jak prezentować będzie się przestrzeń wokół basenu olimpijskiego. Będzie to też pierwszy krok, dla wykonania tego zadania inwestycyjnego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

  • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

    W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas