Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewoda zwołał spotkanie w sprawie terenów pozachemowskich

Wojewoda zwołał spotkanie w sprawie terenów pozachemowskich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 marzec 2019 16:43

W piątek z inicjatywy wojewody Mikołaja Bogdanowicza odbędzie się spotkanie z udziałem podległych mu służb, parlamentarzystów oraz samorządowców, które dotyczyć będzie sytuacji na terenach pozachemowskich. Na spotkanie wybiera się m.in. prezydent Rafał Bruski. Jego przebiegu nie będziemy jednak mogli relacjonować, bowiem wojewoda nie przewiduje obecności mediów.

- Idea jest następująca. Nie mam zamiaru nikogo ani odpytywać, ani atakować, ani stawiać w trudnej sytuacji – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz – Tak jak zostało to przedstawione w tej agendzie, to jest ta informacja, która ma ustalić obecną sytuację, jaka obecnie planuje na Zachemie oraz zaplanować działania organów państwa, organów samorządu Miasta Bydgoszczy i Samorządu Województwa, bo tylko porozumienie tych trzech ważnych stron może doprowadzić do consensusu i sukcesu.

 

 Nie będzie to jednak otwarta debata, o którą od kilku miesięcy zabiega na forum Rady Miasta Bydgoszczy prezydent Rafał Bruski, bowiem media zostaną zaproszone, aby na początku spotkania zrobić zdjęcia uczestników, a później zostaną wyproszone z sali – Nie chciałbym, aby to spotkanie przerodziło się na niepotrzebną medialną akcję - tłumaczy decyzje o niejawności spotkania wojewoda Mikołaj Bogdanowicz – Po tym spotkaniu będzie stosowny komunikat lub spotkanie z mediami.

 

Istnieje prawdopodobieństwo, że w przypadku braku consensusu w trakcie spotkania, po jego zakończeniu strony na osobnych briefingach prasowych będą się atakować, bowiem taka forma uniemożliwia publiczne skonfrontowanie poglądów.

 

Na spotkanie wybiera się prezydent Rafał Bruski, który pytany o taką formę przyznaje – To jest na tyle ważny temat, że nie można się go bać, zamykając się za zamkniętymi drzwiami, tylko trzeba komunikować o tym co się robi. Chyba, że się tak naprawdę nie ma o czym opowiadać, to wtedy najlepiej, aby tych świadków było jak najmniej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Samorządy stracą, my powinniśmy zyskać

  Obniżka podatku PIT z 18% na 17% w październiku oraz zwolnienie osób do 26 roku życia z podatku dochodowego oznacza dla samorządów mniejsze przychody, co w przypadku Bydgoszczy przekłada się na ograniczenie inwestycji, w przypadku mniejszych samorządów niekiedy są potrzebne nawet cięcia w wydatkach bieżących, czy jak w przypadku Inowrocławia planowane podwyżki opłat lokalnych. Jak to się przełoży na nasze portfele?

 • Czas pokaże, czy politycznie jesteśmy dojrzalsi jako naród

  Jak spojrzymy na temperaturę sporu politycznego przez cztery ostatnie lata, chociażby na kryzys, który zostanie zapamiętany poprzez okupację sali sejmowej, to można mieć powód do niepokoju. Jednak to jest przeszłość, którą nie musimy już żyć, czy przyszłość może przynieść nową jakość w polskiej polityce? Ostatni tydzień pokazuje, że tak, bowiem wielu polityków pokazało, że jest ku temu wola. Czas pokaże, czy była to chwilowa refleksją związana ze Świętem Niepodległości, czy faktycznie politycznie jako Polacy jesteśmy już dojrzalsi.

Wiadomości z regionu

Śledź nas