Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewoda zwołał spotkanie w sprawie terenów pozachemowskich

Wojewoda zwołał spotkanie w sprawie terenów pozachemowskich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 marzec 2019 16:43

W piątek z inicjatywy wojewody Mikołaja Bogdanowicza odbędzie się spotkanie z udziałem podległych mu służb, parlamentarzystów oraz samorządowców, które dotyczyć będzie sytuacji na terenach pozachemowskich. Na spotkanie wybiera się m.in. prezydent Rafał Bruski. Jego przebiegu nie będziemy jednak mogli relacjonować, bowiem wojewoda nie przewiduje obecności mediów.

- Idea jest następująca. Nie mam zamiaru nikogo ani odpytywać, ani atakować, ani stawiać w trudnej sytuacji – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz – Tak jak zostało to przedstawione w tej agendzie, to jest ta informacja, która ma ustalić obecną sytuację, jaka obecnie planuje na Zachemie oraz zaplanować działania organów państwa, organów samorządu Miasta Bydgoszczy i Samorządu Województwa, bo tylko porozumienie tych trzech ważnych stron może doprowadzić do consensusu i sukcesu.

 

 Nie będzie to jednak otwarta debata, o którą od kilku miesięcy zabiega na forum Rady Miasta Bydgoszczy prezydent Rafał Bruski, bowiem media zostaną zaproszone, aby na początku spotkania zrobić zdjęcia uczestników, a później zostaną wyproszone z sali – Nie chciałbym, aby to spotkanie przerodziło się na niepotrzebną medialną akcję - tłumaczy decyzje o niejawności spotkania wojewoda Mikołaj Bogdanowicz – Po tym spotkaniu będzie stosowny komunikat lub spotkanie z mediami.

 

Istnieje prawdopodobieństwo, że w przypadku braku consensusu w trakcie spotkania, po jego zakończeniu strony na osobnych briefingach prasowych będą się atakować, bowiem taka forma uniemożliwia publiczne skonfrontowanie poglądów.

 

Na spotkanie wybiera się prezydent Rafał Bruski, który pytany o taką formę przyznaje – To jest na tyle ważny temat, że nie można się go bać, zamykając się za zamkniętymi drzwiami, tylko trzeba komunikować o tym co się robi. Chyba, że się tak naprawdę nie ma o czym opowiadać, to wtedy najlepiej, aby tych świadków było jak najmniej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

  Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

  Etykiety: covid19
 • Prace nad wojewódzką strategią toczą się wolniej niż zakładano

  Istnieje prawdopodobieństwo, że nową Strategię Rozwoju Województwa do 2030 roku Sejmik Województwa uchwali w przyszłym roku. Główną przyczyną przedłużenia prac jest epidemia COVID-19, która utrudniła organizacje spotkań konsultacyjnych. Pierwotny plan zakładał uchwalenie nowej strategii mniej więcej jesienią.

Wiadomości z regionu